Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Szukamy Przyjaznego Szpitala

2019-09-25 08:52:23 (ost. akt: 2019-09-25 11:05:02)

Autor zdjęcia: szpitalgorowo.pl

W dopiero co rozpoczętym naszym plebiscycie Wielkie Serce skierowanym do lekarzy i placówek służby zdrowia oddano pierwsze głosy. Wśród szpitali na prowadzeniu jest Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim.

Historia tej placówki medycznej sięga lat powojennych. Początkowo był to szpital polowy. Później szpital z oddziałami wewnętrznym i położniczym. W obecnych budynkach mieści się od 1962 roku. Szpital stał się rehabilitacyjnym w 1965 roku. Wówczas zamierzano zlikwidować górowski szpital lecz to się nie udało. Od marca 2003 r. stanowisko dyrektora objęła pani Danuta Kunicka, która pełni tę funkcję do dziś. Szpital przeszedł gruntowną modernizację, w związku z tym warunki pobytu pacjentów znacznie się poprawiły. Uzyskanie Certyfikatu ISO 9001:2000 w 2004 w zakresie rehabilitacji stacjonarnej, dziennej, ambulatoryjnej i domowej oraz profilaktyki i promocji zdrowia, dało gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług.

— Bardzo się cieszę, że szpital, którym kieruję uzyskał pierwsze głosy w plebiscycie — mówi Danuta Kunicka, dyrektor szpitala i dodaje, że często odbiera podziękowania od zadowolonych z pobytu i zabiegów rehabilitacyjnych pacjentów. To wśród nich doszukuje się tych, którzy oddali pierwsze głosy.
— Nieustannie dbamy o rozwój naszej placówki, o polepszanie warunków, w jakich czas spędzają pacjenci i w jakich poddawania są zabiegom. Nadal będziemy inwestować w sprzęt i sam budynek. Szpital to nie tylko budynek i jego wyposażenie, ale przede wszystkim kadra. Podjęłam decyzja o dofinansowaniu zarówno studiów wyższych oraz specjalizacji jak i kursów kwalifikacyjnych. Dzięki temu mamy tu 20 magistrów zamiast 2 jeszcze nie tak dawno temu - mówi dyrektorka.

Szpital udziela świadczeń rehabilitacyjnych dla pacjentów z woj. warmińsko- mazurskiego. W miarę posiadanych wolnych miejsc świadczy usługi rehabilitacyjne dla osób przyjezdnych z innych części kraju i cudzoziemców. Jednostka posiada 70 łóżek w pobycie stacjonarnym, 45 w pobycie dziennym, a także świadczy usługi ambulatoryjne.

Pacjentom zapewnione jest leczenie w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej. Placówka zapewnia kompleksową, nowoczesną rehabilitację w zakresie schorzeń:
neurologicznych i neurochirurgicznych, ortopedycznych i chirurgicznych oraz reumatologicznych. Prowadzone są zabiegi fizjoterapeutyczne w zakresie:
kinezyterapii, fizykoterapii, elektrolecznictwa, światłolecznictwa, ciepłolecznictwa, hydroterapii.

Andrzej Grabowski

Wystartowała nasza akcja Wielkie Serce. Nasi czytelnicy wybiorą w niej lekarzy i placówki służby zdrowia, które cenią i którym ufają.

Patronat nad Wielkim Sercem objęli:
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ

Prosimy o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach
Lekarz rodzinny
Lekarz specjalista
Lekarz pediatra
Lekarz stomatolog
Pielęgniarka/położna

Przychodnia/gabinet
Salon Optyczny 2019
Ratownik Medyczny 2019.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:
powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
Elbląg i powiat elbląski: gazeta@dziennikelblaski.pl
Olsztyn i powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Regulamin dostępny tutaj.

Już teraz możecie państwo zagłosować w kategorii Przyjazny Szpital na stronie gazetaolsztynska.pl i na naszych stronach powiatowych (bartoszyce.wm.pl, braniewo.wm.pl, itd).Przyjazna Przychodnia/gabinet:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także