Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

KWW Leszka Bubla: kandydat został zatrzymany zanim ujawnił "haniebne poczynania olsztyńskiej prokuratury"

2019-09-19 08:27:50 (ost. akt: 2019-09-19 08:57:38)

Autor zdjęcia: Lb1957/ Wikipedia

Wczoraj (18 września) przed południem Leszek Bubel został zatrzymany przez policję. Wieczorem kandydat na senatora z okręgu olsztyńskiego opublikował na swoim profilu facebookowym oświadczenie. Czytamy w nim, że do jego zatrzymania doszło przed konferencją prasową, "na której miały zostać ujawnione haniebne poczynania Olsztyńskiej Prokuratury".

"18.09.2019 r. około godziny 11.00 w Olsztynie na trzy godziny przed konferencją prasową kandydata na senatora Leszka Bubla, na której miały zostać ujawnione haniebne poczynania Olsztyńskiej Prokuratury, sitwiarskie powiązania pomiędzy prokuratorami a lokalnym politykiem, przekręty, łamanie prawa i preparowanie zarzutów na polityczne zamówienie, doszło do zatrzymania Leszka Bubla na polecenie olsztyńskiej prokuratury" — czytamy w komunikacie przygotowanym przez KWW Leszka Bubla.

Zdaniem kandydata na senatora z okręgu olsztyńskiego, pikanterii sprawie dodaje fakt, że nakaz zatrzymania wydała osoba, która jego zdaniem jest w sporze cywilnym z Bublem.

Pod nagraniem będącym spotem wyborczym Bubla, zamieszczonym w serwisie YouTube, znajdujemy też wyjaśnienie, dlaczego zdecydował się on kandydować właśnie z olsztyńskiego okręgu wyborczego. Otóż, zdaniem kandydata "W Olsztynie działa najbardziej chamska i bezczelna zorganizowana grupa przestępcza, dlatego stąd właśnie kandyduję na senatora RP".

W komunikacie Bubla pojawia się nazwisko konkretnego prokuratora. Na razie nie udało się nam uzyskać oficjalnego stanowiska prokuratury w tej sprawie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także