Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Kilometry ratujące życie [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-09-01 17:38:21 (ost. akt: 2019-09-02 16:37:07)
Od lewej: Grzegorz Szapieli, kardiochirurg, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Irena Kierzkowska, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska

Od lewej: Grzegorz Szapieli, kardiochirurg, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Irena Kierzkowska, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mówi się, że sport to zdrowie i tak było. Kilometry pokonane rowerem, marszem czy biegiem Michelin zamieniał na złotówki. Dzięki imprezie zostanie zakupiony najwyższej klasy sprzęt dla wojewódzkiego szpitala w Olsztynie za 100 tysięcy złotych.

Mieszkańcy miasta, regionu i turyści przyszli wczoraj tłumnie na plażę miejską nad jeziorem Ukiel. Cel? Wyjątkowo szczytny, bo uczestnicy wzięli udział w akcji "Kilometry Pomocy Michelin". Ta impreza organizowana przez olsztyńską fabrykę opon Michelin już na dobre wpisała się w krajobraz olsztyńskich imprez. Uczestnicy jeżdżą na rowerach, biegają lub maszerują z kijkami. I w tym przypadku nie chodzi o to, kto będzie najszybszy, a o to, ile wspólnie uda się pokonać kilometrów, bo za każdy tysiąc metrów Michelin przekazuje pieniądze.

— To jest impreza, która odbywa się piąty raz. Wspólna zabawa pracowników Michelin z mieszkańcami Olsztyna to jednocześnie czynienie dobra. Pieniądze, które zostaną tutaj wybiegane, wychodzone czy wyjeżdżone na rowerach, są przekazywane na bardzo szczytny cel — mówi Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska.

W tym roku pieniądze zbierane były na zakup tromboelastogramu do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. — Jest to aparatura do mierzenia parametrów krzepnięcia krwi. To bardzo dokładne badanie i pomocne w ustaleniu sposobu leczenia zaburzeń krzepnięcia krwi — wyjaśnia ordynator dr n. med. Piotr Żelazny z oddziału kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.
I dodaje: — To jest sprzęt niezwykle potrzebny, bo będzie jedynym urządzeniem w województwie. Jest bardzo nowoczesne i będzie dla naszego oddziału i całego szpitala bardzo potrzebne. Jest to zupełnie nowa generacja urządzeń. Zapewnia prawidłową hemostazę farmakologiczną, czyli prawidłowe ustalenie wszystkich czynników krzepnięcia krwi.

— Myślę, że to jest wydarzenie, które sprawia każdemu uczestnikowi olbrzymią przyjemność. Celem jest pomaganie innym. Mamy doskonałą pogodę, i możemy przy tej okazji spędzić razem wspaniałe chwile. Wszyscy, którzy wzięli udział w imprezie, zarówno nasi pracownicy jak i mieszkańcy regionu, będą czuli, że wspólnie zrobiliśmy coś dobrego. Michelin angażuje się w tego typu przedsięwzięcia realizując ideę społecznej odpowiedzialność biznesu — tłumaczy Jarosław Michalak.

A pracowników do wzięcia udziału w imprezie nie trzeba było zachęcać. — Jest to pewnego rodzaju integracja załogi, integracja ze społeczeństwem Olsztyna i jest to bardzo dobra inicjatywa — mówił tuż po zakończeniu swojego startu pracownik Michelin Roman Doburzyński, który kilometry, a tych było ponad dwadzieścia, wykręcał na rowerze.
— Każdy chce jak najwięcej przejechać, ale najważniejsze jest to, że pomagamy, a do tego świetnie się bawimy — dodał Mateusz Urban.

Agata Trzcianowska dyrektor personalna Michelin Polska, stwierdziła: — Nasi pracownicy uczestniczący w zawodach mają wspaniałą energię. Możemy na nich zawsze liczyć. Nie tylko w pracy, ale też podczas wydarzeń wymagających zaangażowania społecznego. Chcę też podziękować naszym wolontariuszom, którzy włączyli się do przygotowania imprezy.

Podczas niedzielnej akcji udało się wyjeździć, wybiegać i wychodzić 90 561 złotych. Michelin postanowił jednak zaokrąglić tę sumę i prezes Jarosław Michalak, w obecności prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, przekazał na ręce Irenie Kierzkowskiej, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie oraz kardiochirurga Grzegorza Szapieli czek o wartości 100 tys złotych.

Podczas Kilometrów Pomocy Michelin, z okazji początku roku szkolnego promował także bezpieczeństwo drogowe. Dzieci i ich rodzice uczestniczący w imprezie na olsztyńskiej plaży otrzymywali materiały edukacyjne, kaski rowerowe i odblaski. Ogólnopolska akcja edukacyjna "Bezpiecznie Do szkoły" potrwa do końca września.
Fot. Zbigniew Woźniak


Fot. Zbigniew WoźniakPolub nas na Facebooku:

Zobacz także