Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Uniwersalny żołnierz

2019-08-02 10:11:27 (ost. akt: 2019-08-05 16:04:27) Artykuł sponsorowany

Wybierając samochód pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy to kwestia, do czego nam to auto ma służyć? Przemieszczanie się, komunikacja – to oczywiste, ale czego oczekujemy więcej? Jakie zadania przed nim stawiamy? Czy to ma być auto reprezentacyjne, rodzinne, a może ma służyć do dalekich podróży, często także poza głównymi trasami? Przedstawiamy kilka aut, które można nazwać uniwersalnymi żołnierzami. Aut których funkcjonalność jest naprawdę imponująca.

Zaczynamy od koncernu z Ingolstadt i niedawno wypuszczonego na rynek nowego Audi Q8. Jeśli chodzi o połączenie sportowej sylwetki i nieco muskularnego wyglądu SUVa to Audi zrobił to perfekcyjnie. W naszej opinii lepiej niż przykładowo BMW X7, który chyba bardziej przypadnie do gustu amerykanom niż Europejczykom. Sportowa sylwetka to jedno, ale wnętrze, jak zawsze w Audi spasowane wręcz idealnie, daje poczucie jazdy jak w luksusowej limuzynie. Dodatkowo jak na SUV’a przystało Q ósemka nie wystraszy się jeśli zjedzie z autostrady i będzie musiała przejechać się drogą szutrową. Mamy więc połączenie w jednym aucie wielu różnych cech, charakterystycznych dla różnych modeli aut.

W Monachium nie było już tak prosto wybrać odpowiedniego przedstawiciela. Tak jak wspomnieliśmy BMW X7 to raczej ze względu na swoje gabaryty auto pasujące do rynku USA. Z kolei X6, o ile jeszcze sportowo i poza asfaltem się broni, o tyle jego użytkowość i reprezentacyjność dzieli fanów marki na tych zakochanych w X6 oraz tych, którzy są nią rozczarowani. Nasz wybór padł więc na nie budzące kontrowersji BMW X5. W porównaniu do Q8 więcej ma w sobie z drapieżnego SUV’a niż z biznesowej limuzyny, ale jest to bez wątpienia auto którym można się pokazać na biznesowym spotkaniu, zabrać rodzinę na urlop, a czasem gdy nadejdzie ochota delikatnie poszaleć po leśnych drogach.

http://m.wm.pl/2019/07/orig/p1190649-563516.jpg

Problemów z wyborem nie mieliśmy w przypadku Volvo. Tam króluje XC 90. Auto przestronne, z wysokim poziomem bezpieczeństwa, trudne do przeoczenia na mieście i niewątpliwie robiące wrażenie na biznesowych partnerach. Nie jest to może auto najprostsze w prowadzeniu po mieście, ale za to jadąc nim w daleką trasę, nawet w 5 osób, będziemy mieli gwarancję komfortowej podróży. W przypadku tego auta prostota szwedzkiego stylu nadaje mu też nowoczesny biznesowy charakter. Naprawdę ciekawa alternatywa dla niemieckich konkurentów.W tym zestawieniu nie mogło też zabraknąć Range Rovera Velara. Szczerze powiedziawszy to auto było naszą inspiracją dla tego rankingu. O ile wyższe modele Range Rovera to już naprawdę duże i mocne SUVy, których charakter jest jasno określony o tyle Velar łączy w sobie w sposób bardzo ciekawy wszystkie te elementy, które określają samochodowego uniwersalnego żołnierza. Sylwetka bez dwóch zdań reprezentacyjna, wnętrze przestronne, przypominająca statek kosmiczny tablica rozdzielcza, szeroka gama silników i zawieszenie pozwalające nie tyle zjechać z asfaltowej drogi, co wręcz wyznaczać nowe drogi po polach. Na tym polu jazda Velarem była dla nas największym pozytywnym zaskoczeniem. To auto absolutnie uniwersalne. Limuzyna, SUV i sportowe zacięcie w jednym.

http://m.wm.pl/2019/07/orig/velar-563517.jpg

Wybierając auto dla siebie warto brać pod uwagę jego uniwersalność i przydatność w różnych sytuacjach z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Przedstawione przez nas samochody z pewnością należą do tych, które ciężko będzie czymś zaskoczyć.

Partnerem cyklu "Auta Premium" jest Mazurek Premium Cars. Poznaj świat samochodów klasy premium, poznaj ofertę Mazurek Premium Cars
Polub nas na Facebooku: