środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Brytyjski "The Guardian" zachęca do urlopu na Warmii i Mazurach

2019-07-08 07:11:00 (ost. akt: 2019-07-08 12:42:27)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

Warmia i Mazury to świetne miejsce do codziennego życia oraz turystyki. To także region o ogromnych walorach przyrodniczych: niezanieczyszczony, unikatowy i piękny. Do spędzenia urlopu na Warmii i Mazurach zachęcał swoich czytelników prestiżowy brytyjski dziennik "The Guardian".

Na łamach brytyjskiej gazety ukazał się duży artykuł pt. "Paddler’s paradise: Poland's lakeland" (Raj dla wędkarzy: polskie pojezierze), zachwalający uroki aktywnego wypoczynku w otoczeniu jezior i lasów.

W publikacji sporo miejsca poświęcono także Olsztynowi. Autor artykułu wspomina lasy, jeziora, pobyt w Tiffi Boutique Hotel, kolację w restauracji Przystań oraz piwo z lokalnego browaru Kormoran. Podziwia także ocalałe średniowieczne budynki Olsztyna, Wysoką Bramę oraz pomnik Mikołaja Kopernika.

— Podczas pieszej wycieczki z Anną, przewodnikiem z miejskiego biura turystycznego, nad rzeką Łyną spotkaliśmy wielki posąg człowieka wykonany z brązu. „Widzisz, jak błyszczący jest jego nos?” Zapytała Anna. „To wszystko dzięki miejscowym ludziom, którzy głaszczą go, aby przyniósł im szczęście” — czytamy w tekście.

„The Guardian” zachęca swoich czytelników do spędzenia urlopu na Warmii i Mazurach określając nasz region, jako krainę wprost stworzoną do aktywnego wypoczynku na kajaku i rowerze. — Można powiedzieć, że mój towarzysz i ja byliśmy oczarowani. To było tak, jakby wejście do tego długiego, wąskiego strumyka [...] było portalem do zagubionego świata. Wcześniej nigdy nie słyszałem o Wielkich Jeziorach Mazurskich — pisze autor.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

A wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać stolicę Warmii i Mazur, miasto Olsztyn zaprasza na dwugodzinną wycieczkę z przewodnikiem po mieście. W trakcie spaceru uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć łącznie 11 obiektów, w tym Targ Rybny, zamek kapituły warmińskiej (z zewnątrz), pomniki Mikołaja Kopernika, rynek Starego Miasta, katedrę czy Muzeum Nowoczesności. Spacery po Olsztynie, w każdą sobotę (do końca września) o godzinie 16:00, poprowadzą w języku polskim i angielskim licencjonowani przewodnicy turystyczni.
Wycieczka rusza spod Miejskiej Informacji Turystycznej w ratuszu (pl. Jana Pawła II 1, wejście od ul. 1 Maja)

ms
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. prusak #2769170 | 87.251.*.* 29 lip 2019 11:13

  obieżyświat - Olsztyn jest kapitanem okrętu Warmia, nieuku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. antyDeBill #2759429 | 46.79.*.* 9 lip 2019 09:24

  ...nezanieczyszczony region? ..hehe...a te tony GLIFOSATU wylewane na pola? buraczane proFesury ustaliły , że aktualnie to witaminy ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. obieżyświat #2759424 | 164.127.*.* 9 lip 2019 09:19

  W Giżycku jest więcej obiektów na booking com, niż w 6x większym Olsztynie. Jak zwykle przyczepiło się gówno (Olsztyn) do okrętu (Mazury) i mówi: płyniemy! Teraz przynajmniej można ominąć ten postkomunistyczny twór ominąć z daleka obwodnicą oszczędzając wątpliwych wrażeń wizualnych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mariusz #2759403 | 31.0.*.* 9 lip 2019 08:58

  Czy ktoś czytał ten artykuł w Guardian ? Ciekawy jestem, czy ktoś kto podawał informacje, lub oprowadzał gości po Olsztynie wspomniał chociaż o tym, że prawie codziennie z Londynu do Szyman lata samolot rejsowy. To, że jest lotnisko na Mazurach to już chyba każde dziecko wie, a przewodnik to chyba nawet powinien wiedzieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. GUS #2759266 | 89.229.*.* 8 lip 2019 23:02

   Według statystyk GUS Giżycko i Mikołajki to 50 % wypoczywających na Warmii i Mazurach.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (26)