Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Diakon pochodzący z Iławy opublikował antysemicki wpis

2019-06-12 19:57:07 (ost. akt: 2019-06-13 10:25:09)

Autor zdjęcia: Pixabay

Na Facebooku pojawił się obraźliwy post napisany przez mężczyznę, który 2 lata temu otrzymał święcenia diakonatu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z diecezją.

Mężczyzna, który na jednym z udostępnionych zdjęć pozuje w koloratce, chwaląc się uzyskaniem tytułu magistra teologii, po poniedziałkowym meczu rozegranym na Stadionie Narodowym przez drużyny Polski i Izraela, dał się ponieść emocjom. Jak to ironicznie ujął administrator profilu udostępniającego screen z jego wypowiedzią, mężczyzna "napisał nam kilka ciepłych słów pełnych katolickiej miłości bliźniego". We wpisie mężczyzny padły antysemickie, obraźliwe i wulgarne słowa. Diakon kpił z porażki Izraelczyków.

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Administratorzy jednego z profili piętnujących tego typu wpisy, udostępnili screen z wypowiedzią diakona. W sieci zawrzało. Użytkownicy Facebooka byli oburzeni słowami mężczyzny oraz faktem, że tego typu treści publikuje osoba duchowna. Bo ustalenie, kim jest osoba decydująca się na taki hejterski atak, zajęło internautom zaledwie chwilę. Szybko poinformowali, że mężczyzna pochodzi z Iławy, a dwa lata temu przyjął święcenia diakonatu w diecezji elbląskiej. Choć faktycznie został diakonem, próżno jednak szukać jego nazwiska w spisie księży. — Nie mamy z nim w tej chwili kontaktu — powiedział o kontrowersyjnym diakonie wicekanclerz diecezji elbląskiej ks. prał. dr Kazimierz Pączkowski. I dodał: — Został wyłączony i nie będzie otrzymywał święceń kapłańskich.

Jak zapewnił ksiądz Pączkowski, decyzja o tym, by nie udzielać diakonowi święceń, zapadła wcześniej, a biskup podjął ją po konsultacjach, w których brały udział osoby, które poznały diakona w czasie jego pobytu w seminarium. Swoją opinię wyraził w tej sprawie także promotor jego pracy dyplomowej.

Chcieliśmy skontaktować się z autorem kontrowersyjnego wpisu, ale jego konto zostało usunięte.

dbp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nienawidze żyda #2746792 | 187.146.*.* 14 cze 2019 05:49

  i muszę z tym żyć , ciężko się żyje bo są żydzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. historii nie przekłamie #2746666 | 77.247.*.* 13 cze 2019 17:17

  zrabowali żydzi ziemie palestyny państwa i zrobili sobie państwo izrael, żyd to żyd całe życie z tego żył na koszt innych

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jak z Mongołów zrobiono Żydów #2746585 | 46.78.*.* 13 cze 2019 14:09

   Krew mnie zalewa jak słyszę antysemityzm. To dlatego, że semitów już dawno nie ma, a resztki tych co ocaleli z holokaustu jest rozsianych po świecie i nawet nie przyznają się, że są semitami. Najwięcej semitów pozostało w Palestynie ale i Ci są sukcesywnie eksterminowani przez chazarów - ktorzy podszyli się pod żydów w Izraelu mieszka ok 95 % i którzy przywłaszczyli sobie semityzm mimo, że nie mają nic wspólnego z semitami bo ich przodkiem był Aszkenaz wnuk Jafeta i prawnuk Noego. Semitami są pokolenia wywodzące się od Sema syna Noego....Nauka historii jak za krola ĆWIECZKA, mało kto słyszał o CHAZARII, choc nawet wikipedia podaje." Jak z Mongołów zrobiono Żydów"......http://www.polishclub.org/ 2015/02/26/dr-jerzy-jaskowski-gdzie-sa-z ydzi/

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dobrze napisał #2746574 | 77.111.*.* 13 cze 2019 13:50

   też nienawidze żydów i wiatru

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. qwwq #2746489 | 5.173.*.* 13 cze 2019 11:56

   Choć faktycznie został diakonem, próżno jednak szukać jego nazwiska w spisie księży. — Nie mamy z nim w tej chwili kontaktu — powiedział o kontrowersyjnym diakonie wicekanclerz diecezji elbląskiej ks. prał. dr Kazimierz Pączkowski. I dodał: — Został wyłączony i nie będzie otrzymywał święceń kapłańskich.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (24)