Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Motywacja, ekologia, robotyka i... wojsko

2019-05-29 09:37:13 (ost. akt: 2019-06-04 12:22:08)
Samobieżny Moździerz Kołowy RAK jest owocem pracy polskiego przemysłu zbrojeniowego. To dowód na to, że w przyszłościowe technologie trzeba i warto inwestować!

Samobieżny Moździerz Kołowy RAK jest owocem pracy polskiego przemysłu zbrojeniowego. To dowód na to, że w przyszłościowe technologie trzeba i warto inwestować!

Autor zdjęcia: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

WYDARZENIE || Tegoroczny Kongres Przyszłości to przede wszystkim szansa na zwiększenie własnych kompetencji. Praktyczne szkolenia, panele dyskusyjne oraz znamienici goście gwarantują, że uczestnictwo w wydarzeniu będzie trafioną inwestycją.

Już 6 czerwca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM przy ul. Dybowskiego 11 w Olsztynie odbędzie się III Kongres Przyszłości. Organizatorami są Grupa WM oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. O randze wydarzenia świadczą zaproszeni goście marszałek Gustaw Marek Brzezin, Jerzy Buzek, Marek Prawda czy Elmar Brok. Wiodącym tematem będzie przyszłość naszego najbliższego otoczenia i troska o środowisko. Szczególnie ten ostatni temat staje się coraz bardziej istotny w naszym regionie. W końcu piękna przyroda to nasz największy atut. Dużym wyzwaniem będą alternatywne źródła energii i ich wykorzystanie. Część spotkań poświęcona będzie robotyzacji. Wbrew pozorom to bardzo istotne dla Warmii i Mazur. Wysoki poziom automatyzacji firm przyczynia się do zwiększenia ich efektywności, a co za tym idzie, zwiększenie konkurencyjności względem przedsiębiorstw z pozostałych części Polski i Europy. Jest to także istotny czynnik z punku widzenia ekologii. W wizję najbliższej, niesamowitej przyszłości wprowadzi nas Yuri Drabent.

W tym roku ważną zmianą w Koncepcji Kongresu Przyszłości jest możliwość skorzystania ze szkoleń w formie warsztatowej. Najlepsi trenerzy i praktycy w kraju: m.in. Beata Kapcewicz, Andrzej Cichocki czy Magdalena Wojtkowiak poprowadzą warsztaty dla osób chcących podnieść swoje kompetencje. Całość poprowadzi Krzysztof Ibisz, a w trakcie imprezy zostaną wręczone statuetki za Inwestycje Roku/Firma Przyszłości oraz Odznaczenia Marszałka. Na zakończenie wystąpi gość specjalny Kongresu: Szymon Hołownia.

Nowością podczas tegorocznej edycji Kongresu będzie ekspozycja, która opanuje całą okolicę Centrum Konfrencyjnego w Kortowie. Specjalne stoisko edukacyjne przygotują leśnicy z Nadleśnictwa Wichrowo. Wyhodowane przez leśników sadzonki sosny będzie można wymienić za makulaturę – 3 kg makulatury uprawnia do otrzymania jednej sadzonki. Leśnicy z Wichrowa zadbają także o atrakcje dla najmłodszych. Będą prowadzić zabawy i konkursy – np. na rozpoznawanie tropów, czyli śladów, dzikich zwierząt. Natomiast moc atrakcji czekać będzie na miłośników militariów. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej przygotuje specjalny pokaz sprzętu. Wszyscy goście będą mogli zobaczyć broń, jaką na co dzień posługują się żołnierze, w tym pistolety i karabiny maszynowe. Nie zabraknie wojskowych pojazdów i quadów. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana zaprezentuje jeden z najnowszych produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego - Samobieżny Moździerz Kołowy RAK, uzbrojony w działo kalibru 120mm. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów będących na wyposażeniu Wojska Polskiego. Na miejscu zobaczymy również wielonarodowy oddział z Batalionowej Grupy Bojowej NATO z amerykańskim pojazd HMMWV, brytyjskim pojazdem wojsk rozpoznawczych JACAL oraz chorwacką artylerią VULCANO. Dużą atrakcją będzie strzelnica z karabinkami paintball.


Każdy, kto będzie uczestniczył w Kongresie Przyszłości, pomoće 5-letniej Ali, podopiecznej Fundacji Przyszłość Dla Dzieci. Ala urodziła się z wadami wrodzonymi kończyn dolnych. Ma zdeformowaną prawą dłoń, nie ma paluszków. Codziennie walczy i pragnie żyć jak jej rówieśnicy. Aby jej świat z dnia na dzień był piękniejszy, potrzebuje naszej pomocy. Dlatego cała kwota zebrana z 20-złotowych biletów zostanie przekazana na jej rehabilitację.

Szczegółowa agenda i bilety na III Kongres Przyszłości dostępne na stronie www.kongresprzyszlosci.pl

http://m.wm.pl/2019/05/orig/0001-552717.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2739737 | 89.228.*.* 29 maj 2019 10:47

    Skoro tak Władze Orzysza i Mikołajek wspólnie z pseudo ekologami nie chcą przebudowy DK 16 do standardów S 16 to niech WALCZĄ o LIKWIDACJĘ POLIGONU W ORZYSZU i POZBAWIĄ PRACY TYSIĄCE LUDZI !! Bo ten teren nic nie ma w sobie ekologicznego !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tutejszy #2739722 | 82.145.*.* 29 maj 2019 10:24

    Pokazując sprzęt do pozbawiania życia tysięcy ludzi chcecie ratować życie jednej dziewczynki? A brytyjski pojazd rozpoznawczy nazywa się Jackal.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz