środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dołącz do najlepszych!

2019-05-21 10:52:48 (ost. akt: 2019-05-21 11:06:00) Artykuł sponsorowany

O nagrodę Żagle Warmii i Mazur co roku rywalizują najlepsze w regionie przedsiębiorstwa. Jedną z kategorii konkursu jest Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss.

Istotą konkursu, którego organizatorem jest Samo- rząd Województwa Warmińsko Mazurskiego, jest promocja postaw społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR, czyli Corporate Social Resposibility) wśród mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność gospodarczą w regionie. Aby mieć szansę zostać WaMaBossem, trzeba spełnić co najmniej jedno z kryteriów, tj.: prowadzić działania propracownicze; wykazać zaangażowanie i wspieranie lokalnej społeczności oraz szczególną dbałość i poszanowanie środowiska naturalnego. Ponadto stosować dobre praktyki wobec swoich klientów, dostawców, podwykonawców i kooperantów. Nagrody w ramach kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss rozdawane są w trzech równoważnych podkategoriach. W edycji 2018 laureatami zostali:

Podkategoria – MIKROPRZEDSIĘBIORCA

Nagroda główna: Auris Media Group z Olsztyna, wydawca lifestyle’owego magazynu „Made in. War- mia & Mazury”. Przyznano także dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymała Szkoła Tańca i Wdzięku Spółka Cywilna Barbara Przemieniecka, Wojciech Przemie- niecki z Olsztyna, a drugie Instytut Zdrowia i Hortiterapii „Zielony Promień” z Mrągowa.

Podkategoria – MAŁY PRZEDSIĘBIORCA

Nagroda główna: ITM Sp. z o.o. z Olsztyna. Firma, która zajmuje się projektowaniem, programowaniem, wdrażaniem oraz utrzymywaniem i unowocześnia- niem systemów informatycznych. W tej podkategorii zostały przyznane cztery wyróżnienia. Otrzymały je: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Przem-Gri” Sp. z o.o. z Olsztyna, firma Dar Med Sp. z o.o. spółka komandytowa z Biesala, Bartbo Sp. z o.o. z Bu- tryn i Zakład Produkcyjny „Dorex” z Dorotowa.

Podkategoria – ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA

Nagroda główna: Niczuk Metall-PL Sp. j. z Wilimowa. Firma zajmuje się produkcją systemów zamocowań dla branży instalacyjnej oraz przenośników łańcuchowych i innych urządzeń transportowych dla branży zbożowo-młynarskiej. Wyróżnienia otrzymały: Termy Warmińskie z Lidzbarka Warmińskiego, Zakład Pracy Chronionej PLAST-FOL Sp. z o.o. z Lubawy oraz EXPOM SA z Kurzętnika.

Wszyscy regionalni przedsiębiorcy chcący zawalczyć o nagrodę Żagle Warmii i Mazur w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie w edycji 2019 mogą już wysyłać zgłoszenia. Termin naboru wniosków upływa 14.06.2019 r.

Uroczyste wręczenie nagród tegorocznym laureatom odbędzie się podczas gali „Żagle Warmii i Mazur”, która odbędzie się 11 października w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.Szczegółowe informacje dostępne są na www.in-vest.warmia.mazury pl.
Można również zadzwonić: 89 512 51 90 lub napi- sać: zagle@warmia.mazury.pl.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB