środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Film o pedofilii w Kościele impulsem do zmian w prawie? Rząd przedstawia propozycje [SONDA]

2019-05-14 14:16:02 (ost. akt: 2019-05-14 15:38:53)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera/ Twitter

Premier Mateusz Morawiecki i minister Zbigniew Ziobro w czasie dzisiejszej (14 maja) konferencji prasowej zaprezentowali kilka zmian, które mają przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa ofiar pedofilii i odstraszyć potencjalnych sprawców tych przestępstw.

Projekt zmian podwyższa karę za zgwałcenie dziecka. Gwałcicielowi grozić będzie od 5 do 30 lat więzienia (obecnie: od 3 do 15 lat). A jeśli następstwem gwałtu będzie śmierć dziecka - kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Projekt dodatkowo wprowadza szczególną podstawę do zaostrzenia odpowiedzialności wobec sprawcy za przestępstwo seksualnego wykorzystania dziecka w sytuacji, gdy pozostaje ono pod pieczą sprawcy.


Dzięki zmianom w prawie zgwałcenie dziecka nie będzie podlegać przedawnieniu. W obecnym stanie prawnym zbrodnia zgwałcenia dziecka poniżej lat 15 przedawnia się na ogólnych zasadach, czyli po upływie 20 lat od czasu jej popełnienia, a jeżeli w tym czasie wszczęto postępowanie – po upływie lat 30.

Wśród propozycji rządu znalazło się m.in. podwyższenie wieku ochrony dzieci z 15 do 16 lat oraz wprowadzenie możliwości odstąpienia od kary przez sąd, gdy różnica wieku jest niewielka.

Obligatoryjnym środkiem karnym obowiązującym osobę, która odbędzie karę, ma być zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym przestępstwem seksualnym.

Poszerzony ma zostać także zakres informacji ujawnianych w tzw. rejestrze pedofilów. W Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym ma się pojawić zapis o zawodzie wyuczonym i wykonywanym przez sprawcę w momencie popełnienia przestępstwa.

— Chcemy dać narzędzia sądom do ostrego reagowania za takie przewinienia. Stąd nasze propozycje zmian. Możliwość orzekania kary więzienia nawet do 30 lat. Dziś jest możliwa do 25 lat. — mówił w czasie konferencji premier. I przyznał: — Tylko 0,2%-0,3% przestępców otrzymuje taki wymiar kary.

Premiera zapytano także, czy zostanie powołana komisja do spraw wyjaśnienia przypadków przedstawionych w filmie "Tylko nie mów nikomu". Mateusz Morawiecki stwierdził, że rząd "nie widzi takiej potrzeby".

Propozycje rządu dotyczące zaostrzenia kar za pedofilię są...
pokaż wyniki »


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (82) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Patryk Wiciel #2745594 | 185.189.*.* 11 cze 2019 23:00

  Moje świadectwo Witam wszystkich. Jestem po to, aby dać ci oświadczenie, że otrzymałem pożyczkę od pana Mateusza Horsta po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych kredytodawców, którzy obiecali pomoc, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki. Dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie panu Mateuszowi Horstowi, obiecał mi pomóc, a on zrobił to, co obiecał bez zwłoki. pożyczkę i zmieniłem moje przekonanie. Nie wiem, czy w jakikolwiek sposób potrzebujesz prawdziwej i pilnej pożyczki. Skontaktuj się z Panem Mateuszem Horstem przez e-mail: horstmateusz4@gmail.com Dziękuję.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. woow #2734050 | 176.221.*.* 18 maj 2019 08:50

  Do @hmm... Tak taak, i tych sześciu nauczycieli było przenoszonych ze szkół do szkół, za wiedzą dyrektorów, urzędników miejskich, powiatowych, cała siatka pedofili. A zapomniałeś wspomnieć o MURARZACH, ich było najwięcej, ta plaga rozprzestrzeniała się po polskich budowach, ale uciekła na emigrację, tak korzystać... Otwierać kościelne archiwa, jak było w innych krajach, dopiero wyleje się ogrom pedofilli i innych dewiacji. Nie bać się wstrząsu, trzeba oczyścić kościół z szatanów, Głódziów i innych purpurowych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hmm #2733264 | 89.228.*.* 16 maj 2019 17:32

  W 2016r. pedofili księży było dwóch ... a nauczycieli .. SZEŚCIU ale jakoś do szkół Sekielski nie dotarł ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. hehe #2733256 | 89.228.*.* 16 maj 2019 17:20

  Sekielski pokazuje kilka przykładów z minionej epoki lat 80 w KK i rozpaczliwe udaje że nie widzi co się DZIŚ dzieje wokół niego w jego własnym towarzychu "showbiznesowego" lewackiego establishmentu , udaje że nie widzi pedofili, degeneracji , ani jednego programu nie zrobił , udaje że tam wokół niego w jego własnym środowisku ofiar nie ma i udawałby równie usilnie nawet jakby się o te ofiary każdego dnia potykał ? hiporyzja obłuda i zakłamanie bez granic

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. hihi #2733245 | 89.228.*.* 16 maj 2019 17:09

  Co zrobiły POpapruchy przez lata swoich rządów w walce z pedofilią ... skrócili czas przedawnienie dla pedofili o 5 lat żeby szybciej mogli się wywinąć od odpowiedzialności ... oto całe ich sukcesy co ciekawe wtedy nikt nie był oburzony na takie ich patenty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (82)