środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Dwa lata w kagańcu. Nie wiadomo, jak pies jadł

2019-05-08 10:32:00 (ost. akt: 2019-05-08 10:00:18)
Z relacji świadków wynika, że zwierzę od dwóch lat nie miało ściąganego kagańca

Z relacji świadków wynika, że zwierzę od dwóch lat nie miało ściąganego kagańca

Autor zdjęcia: Psi Raj w Pasłęku

Nie wiadomo, jak jadł pies, który przez lata trzymany był w kagańcu i na łańcuchu przy budzie jednego z domów w okolicach Małdyt. Aby ściągnąć jarzmo z jego pyska, potrzebna była operacja. Właścicielką zajęła się policja.

Policjanci oraz pracownicy schroniska dla zwierząt z Pasłęka interweniowali w jednej z miejscowości pod Małdytami. To, co zobaczyli na miejscu, przechodzi ludzkie pojęcie.

— Otrzymaliśmy informację, że mieszkanka jednej z wsi trzyma psa w skandalicznych warunkach — relacjonuje Barbara Zarudzka ze schroniska Psi Raj w Pasłęku. — Z relacji świadków wynikało, że zwierzę od dwóch lat nie miało ściąganego kagańca! Ten kaganiec dosłownie wrósł psu w ciało. — Rzeczywiście, policjanci interweniowali w okolicach Małdyt w sprawie zaniedbanego psa — powiedziała nam mł. asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. — Pies trafił do schroniska w Pasłęku, w tej sprawie trwają czynności prowadzone pod kątem znęcania się nad zwierzętami. — Muszę przyznać, że za każdym razem boję się jechać na miejsce, boję się, co zobaczę… — mówi Barbara Zarudzka.

Pies został przez pracowników Psiego Raju przetransportowany do gabinetu weterynaryjnego, w którym zwierzę musiało przejść zabieg ściągnięcia kagańca pod narkozą. Na szczęście jest szansa, by psiak doszedł do siebie.

— Jest z nami w schronisku, powoli zaczyna się przyzwyczajać do ludzi, mniej się boi, nawet zaczyna jeść z ręki — opisuje Barbara Zarudzka. — Pracujemy nad jego psychiką i jego ciałem, bo był bardzo zagłodzony. Prawdopodobnie był karmiony tylko chlebem i zdołał jeść tylko jego kawałki, które przedostawały się przez kaganiec…

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każdy właściciel psa powinien zapewnić mu odpowiednie warunki. Pomieszczenie lub buda powinna chronić psa przed zimnem, upałem, opadami atmosferycznymi. Pies powinien mieć dostęp do światła dziennego oraz swobodę. Właściciel musi także zapewnić mu karmę oraz stały dostęp do wody. Należy pamiętać również, że nie można trzymać zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie. Uwięź, na której trzymane będzie zwierzę, nie może być krótsza niż 3 metry.

Łukasz Razowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hycle #2731575 | 88.156.*.* 13 maj 2019 18:44

  jeszcze gorzej traktujecie tę kobietę jak wymyślacie o jej piesku, i to mają być ludzie????FE

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #2729621 | 188.146.*.* 10 maj 2019 09:04

  Podobne warunki panują w miejscowości LEŚNICA gmina MAŁDYTY chyba posesja 7 . Jadąc od Małdyt strona prawa/ druga lub pierwsza posesja przy skręcie do miejscowości Zalesie.Zima mróz,a pies SZKIELETOR ma ścianę szopy i obok kilka desek o.....BYŁO ZGŁASZANE ...I CO....?BRAK SŁÓW.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Xxxx #2729048 | 94.254.*.* 9 maj 2019 11:56

  A żeby zdechła ta co tak wymeczyla psinke!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Katon M #2729010 | 83.6.*.* 9 maj 2019 10:48

  Szanowny Narodzie ...czy nie zauważyłeś że podobny kaganiec nam się zakłada ...? Możemy sobie "poszczekać"..".skomleć "..ale nie wiele z tego wynika a i tak jesteśmy dalej "głodni" sprawiedliwości....? Czy to się właśnie nie dzieje......?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Z "ukosa" #2728990 | 83.6.*.* 9 maj 2019 10:20

  Dla tej znęcającej się,na biednym psiną istoty, żądamy ..krzyczymy ukamieniować, zamknąć ..zakuć w dyby ...! Ciekawe ,że tak samo nie reagujemy, nie żądamy dla oszustów którzy okradali i dalej okradają tysiące Polaków , derywatem-instrumentem finansowym w CHF , instrumentem ..którego dźwięki słychać aż na szczytach ..ale nie gór ..ten dźwięk się niesie - jak to pisał poeta- "państwo psuje się od polityków"...nim skona". Czy my nie jesteśmy przypadkiem Narodem chorym od hipokryzji i czemu taka cisza ..? A w TVP info. bija pianę od tygodni o jakimś tam LGBT ...Tusku i powrózku..itp. pierdołach ".Co ta propaganda próbuje z nami uczynić....a jakież to autorytety próbują nas pouczać ...a jak się ostatnio uaktywniły ..kandydaci do PE ..Podzielili Naród ..a teraz próbują zrobić z nas idiotów . Nie dajmy się ....miłego dnia wszystkim normalnym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)