Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Strajk nauczycieli. Ksiądz do księży: Bracie, a ty ile bierzesz albo dostajesz za godzinę pogrzebu

2019-04-13 12:41:26 (ost. akt: 2019-04-13 12:55:15)

Autor zdjęcia: Zbgniew Woźniak

- Księża gorszący się, że nauczycielom nie chodzi o dzieci tylko o pieniądze, to już jest przegięcie. Sorry, ale my też mamy powołanie, przede wszystkim powołanie, ale też dbamy o swoje finanse i to całkiem dobrze dbamy - tak duchownym krytykujących strajkujących nauczycieli odpowiada...ksiądz.

Te słowa księdza Łukasza Kachnowicza z Duszpasterstwa Akademickiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Duchowny w taki właśnie spośród skomentował opinie niektórych duchownych, którzy krytykowali strajkujących nauczycieli zarzucając im między innymi, że sprzeniewierzyli się powołaniu nauczycielskiemu a "strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel"

- Sorry, ale my też mamy powołanie, przede wszystkim powołanie, ale też dbamy o swoje finanse i to całkiem dobrze dbamy – pisze ks. Kachnowicz. - Wcale nie jest tak, że wszyscy i wszystko robimy za "Bóg zapłać". Nasze "co łaska" też potrafi mieć konkretne stawki. Jak mi się ksiądz gorszy, że nauczyciele strajkują o większą kasę pracując 18 godzin tygodniowo, to mam ochotę zapytać go: dobrze bracie, a ty ile bierzesz albo dostajesz za godzinę pogrzebu? Ile za udzielenie ślubu? Ile za intencje, czyli pół godziny Mszy? Ile bierzesz za wypisanie jednego papierka w kancelarii? A przecież mamy powołanie, a jednak nie przeszkadza nam to cenić się.Trzeba przy okazji zaznaczyć, że ksiądz Kachnowicz, kiedy uważa to za właściwe, nie oszczędza też osób z drugiej strony barykady.
O Robercie Biedroniu napisał tak:

"Pan Biedroń powiedział, że jest lepszy o gorszy sort nauczycieli. W tym lepszym umieścił katechetów, jakoby mieli więcej zarabiać od innych. To jest ewidentne kłamstwo, bo katecheta zarabia tyle samo, co każdy inny nauczyciel. Ja rozumiem, że można być antyklerykałem, ale to nie znaczy, że można kłamać i świadomie nastawiać ludzi przeciwko sobie."Moim zdaniem ksiądz Kachnowicz:
pokaż wyniki »

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ministrant #2718684 | 83.28.*.* 18 kwi 2019 04:53

  Płoną kościoły katedry , Boska w tym sprawa , Bóg ma dość złotych kościołów ołtarzy , fałszywych księży którzy uważają się ważniejsi od Boga .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robson #2717498 | 86.62.*.* 15 kwi 2019 23:50

  Pytam się was wszystkich,kto wam każe chodzić do kościoła,kto wam każe brać księdza do pogrzebu,kto wam każe posyłać dzieci do sakramentów,kto wam każe,więc odczepcie się wreszcie,zajmijcie się kod-em po-ko spoko i resztą chołoty,ja daję na tacę z moich zarobionych pięniędzy,moich,płacę za pogrzeb ,co was to obchodzi,my wierzący finansujemy kościół z naszych poeniędzy,

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. EuroIdiota #2717398 | 5.174.*.* 15 kwi 2019 20:25

   Aaaa. Sprzedam Boże Krówki i Świnki Morskie - duże ilości. Możliwość otrzymania dopłat.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rolnik #2717024 | 83.28.*.* 15 kwi 2019 07:19

   Jakiś ksiądz , zabobon , bajki o diabłach aniołach , co to jest ? jakieś średniowieczne kołtuniarstwo . Słowo jakiegoś faceta ubranego w sukienkę nie ! maa ! tu absolutnie żadnego znaczenia . MY ROLNICY I NASZE RODZINY POPIERAMY NAUCZYCIELI .

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. sandra88x #2716998 | 5.172.*.* 14 kwi 2019 23:59

   Szukam kochaanka na sex spotkania. Mam 20 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: http://randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: Monika88 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (21)