Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Trzech Polaków z prawomocnymi wyrokami za pobicie Białorusinów

2019-02-23 09:57:16 (ost. akt: 2019-02-22 18:17:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Suwałkach w sprawie dotyczącej napaści na tle przynależności narodowościowej na obywateli Białorusi.

Zobacz także: Polacy skazani za pobicie Białorusinów Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Suwalski sąd skazał Łukasza C., Krystiana C. i Norberta O. na kary pozbawienia wolności. W kwietniu tego roku trójka mężczyzn pobiła kilku Białorusinów,...
W kwietniu 2018 roku trójka mężczyzn z Gołdapi pobiła kilku Białorusinów, bo nie spodobało im się to, ze mówią w innym języku.

Trójce pijanych agresorów nie spodobał się ojczysty język obcokrajowców, dlatego postanowili ich z tego powodu pobić. Bili pięściami, butelkami po piwie i pryskali gazem łzawiącym.

W październiku ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał oskarżonych na kary od 10 miesięcy do roku więzienia. Oskarżeni mieli też wpłacić na rzecz poszkodowanych po 300 złotych nawiązki.

Obrońcy dwóch oskarżonych oraz prokuratura złożyli apelację, jednak Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wysokość kar.

"Kontrola odwoławcza nie wykazała takich uchybień ze strony Sądu I instancji, które mogłyby skutkować zmianą lub uchyleniem zaskarżonego wyroku. Popełnienie przez oskarżonych przypisanych im czynów, w świetle zgromadzonego i właściwie ocenionego materiału dowodowego, w tym wyjaśnień samych sprawców, nie budzi żadnych wątpliwości. Także ocena prawna przypisanego im zachowania jest prawidłowa, z okoliczności zdarzenia i kierowanych do pokrzywdzonych obraźliwych słów wynika jednoznacznie, że powodem ich agresji była przynależność narodowościowa pokrzywdzonych. [...] Takiego rodzaju zachowanie winno spotkać się z jednoznaczną i surową reakcją karną" - czytamy w komunikacie prasowym Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB