Quantcast

środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Odnaleziono ciało Radosława Zalewskiego. Rodzina przyjechała na miejsce [VIDEO, AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

2019-02-15 09:24:42 (ost. akt: 2019-02-15 15:15:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dzisiaj (15 lutego) nad ranem na terenie bagiennym w Olsztynie znaleziono ciało mężczyzny.

Zobacz także: Poszukiwania 19-letniego Radosława Zalewskiego trwają. Detektyw informuje, że koledzy Radka poddali się badaniu wariografem [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, VIDEO] Poszukiwania 19-letniego Radosława Zalewskiego trwają. Detektyw informuje, że koledzy Radka poddali się badaniu wariografem [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, VIDEO] Policjanci wciąż poszukują zaginionego w noc sylwestrową 19-letniego mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna przyjechał do swoich znajomych do Olsztyna...

Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła dzisiaj na ranem ciało mężczyzny — powiedział nam Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. — Zarówno miejsce, w którym odnaleziono zwłoki, jak i samo ciało zostały zabezpieczone — dodał Prokopczyk.

Choć policja podkreśla, że trwa identyfikowanie ciała, informacje, które do nas docierają, pozwalają przypuszczać, że odnalezione dzisiaj zwłoki mogą należeć do poszukiwanego od 1 stycznia Radosława Zalewskiego.

Przypomnijmy, że mężczyzna zaginął w sylwestrową noc. 19-latek jest mieszkańcem Ostrowi Mazowieckiej.


— Działania prowadzone były od dwóch tygodni z ramienia Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Działania prowadziliśmy przy ścisłej współpracy z KMP Olsztyn na wielu płaszczyznach — mówi Maciej Rokus, szef GSP RP. —Badaliśmy pobliskie jezioro, kilka stawów, rozlewiska oraz rzekę Łynę aż do ulicy Radiowej w Olsztynie, która z uwagi na trudne koryto zajęła nam najwięcej czasu.

— Jednocześnie sprawdzaliśmy teren trudno dostępny i bagienny, na którym ujawniliśmy ciało młodego człowieka — informował szef grupy płetwonurków.

Ciało znajdowało się pod wodą i było przykryte pokrywą lodową. Po wydobyciu zostało przeniesione na noszach w bezpieczne miejsce, do którego mogły dotrzeć odpowiednie służby i transport.

AKTUALIZACJA:

Detektyw, który na zlecenie rodziny prowadził śledztwo, poinformował, że znaki szczególne na ciele wskazują, że odnaleziono ciało Radka Zalewskiego.

Na profilu facebookowym firmy detektywistycznej krótko po tym, jak w mediach zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o odnalezionym ciele, opublikowany został też post z wymownym zdjęciem i podpisem Spoczywaj w pokoju..., opatrzony hashtagiem #szukamyradka


AKTUALIZACJA:

— Ciało jest zachowane w dobrym stanie, rozpoznanie tożsamości jest możliwe — powiedział nam Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która odnalazła dzisiaj nad ranem ciało. — Widać było, że mężczyzna walczył o życie, próbował wydostać się na powierzchnię. Świadczą o tym ślady na jego ciele.


AKTUALIZACJA:

— Rzeczy, które znaleziono przy ciele wskazują, że to zaginiony Radosław Zalewski. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak znalazł się w tym miejscu. Z nagrań kamer monitoringu, po sposobie poruszania się, można wnioskować, że był on pod wpływem alkoholu. Ciało zostało zabezpieczone, niebawem przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę i okoliczności śmierci mężczyzny - mówił rzecznik KMP w Olsztynie, Rafał Prokopczyk.

AKTUALIZACJA:

Na miejscu pojawiła się rodzina, która jednoznacznie potwierdziła, że odnaleziony został Radosław Zalewski.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do pl #2692332 | 77.111.*.* 5 mar 2019 09:01

  naćpał sie i wpadł czub w bajoro , prawidłowa selekcja czubów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PL #2686701 | 5.172.*.* 23 lut 2019 00:03

  alkohol zabija

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wkrotce zmarly #2683446 | 172.58.*.* 18 lut 2019 02:20

  to bylo zabojstwo czy przypadkowa smierc?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ja #2683441 | 37.47.*.* 18 lut 2019 01:04

   boze szkoda chlopaka az serce sciska chcial sie sam ratowac dlaczego nikt od razu nie ragowal jak juz nie bylo sygnalu od tego chlopaka to jest wstyd dla jego znajomych ktorzy razem przyjechali na sylwestra do olsztyna

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. obserwator #2683143 | 88.156.*.* 17 lut 2019 15:26

    TRAGEDJA POPOŁACZNA Z GŁUPOTO WYCHODZI TRAGEDJA

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (70)