Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Jaka pogoda czeka nas w weekend? Sprawdziliśmy!

2019-01-31 15:16:54 (ost. akt: 2019-01-31 14:56:22)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W nadchodzących dniach czeka nas znaczne ocieplenie i odwilż. Końcówka stycznia i początek lutego zapowiadają się raczej bez ujemnych temperatur.

Obecnie Polska znajduje się pod wpływem niżu Martin znad Danii i związanego z nim frontu atmosferycznego. Płynie do nas jednak ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie z południa.

Już w piątek (1 lutego) termometry pokażą od 0°C w dzień do -3°C w nocy. Przez cały dzień niebo będzie zachmurzone, jednak bez opadów. Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 19 km/h.

Nieco cieplej będzie natomiast w sobotę (2 lutego). Termometry pokażą od 4°C w dzień do 2°C w nocy. Towarzyszyć nam będzie również zachmurzenie, bez opadów. Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 26 km/h.

Ciepło zapowiada się również niedziela (3 lutego). Termometry wskażą od 4°C w dzień do -1°C w nocy. Prognozowane są również przelotne opady deszczu i wiatr ze średnią prędkością 13 km/h.

Według prognoz synoptyków, ujemne temperatury powinny powrócić dopiero od połowy przyszłego tygodnia. W czwartek (7 lutego) termometry wskażą od -1°C w dzień do -6°C w nocy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB