Quantcast

środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Dwie osoby trafiły do szpitala po wybuchu w domu jednorodzinnym

2019-01-25 08:31:51 (ost. akt: 2019-01-25 09:55:56)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Do eksplozji doszło w czwartek (24 stycznia) wieczorem w domu jednorodzinnym przy ul. Turystycznej w Węgorzewie.

Straż pożarna potwierdziła eksplozję w budynku: — Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Udzielono im pomocy medycznej i przetransportowano do szpitala. Aktualnie na miejscu policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie przyczyny zdarzenia — informował wczoraj rzecznik węgorzewskich strażaków, Tomasz Grunwald.

Dzisiaj (25 stycznia) rano wiadomo było w tej sprawie niewiele więcej.

— Przyczynę zdarzenia ustala policja — poinformował nas Rafał Melnyk z KW PSP w Olsztynie. I dodał: — Uszkodzenia budynku były poważne. W wyniku wybuchu zniszczone zostały między innymi drzwi garażowe i stolarka okienna.

Fot. Czytelnik

AKTUALIZACJA:
— Najprawdopodobniej do wybuchu doszło w garażu, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni. Do budynku nie była doprowadzona instalacji gazowa, nie znaleźliśmy na miejscu też żadnej butli. Prawdopodobnie przyczyną eksplozji była więc instalacja gazowa w samochodzie, ale pewność będziemy mieć, kiedy wyjaśnią to policjanci — powiedział nam w piątek rano Tomasz Grunwald.

Mężczyźni z poparzeniami twarzy i rąk przewiezieni zostali do szpitala. W budynku, w którym doszło do wybuchu, przebywało dwoje dzieci właścicieli. Na szczęście nic im się nie stało.

Budynek został zabezpieczony przez strażaków, którzy zajęli się także oświetleniem domu tak, by policja mogła prowadzić swoje działania.

Na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz Węgorzewa.

Fot. Czytelnik

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB