Quantcast

Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bank daje i praktykę, i pracę

2019-01-24 20:23:59 (ost. akt: 2019-01-24 15:28:26)
Od lewej: Ewa Zimnoch, Tomasz Łojewski, Agnieszka Wysocka i Tomasz Wierzejski

Od lewej: Ewa Zimnoch, Tomasz Łojewski, Agnieszka Wysocka i Tomasz Wierzejski

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

UWM to pierwsza uczelnia w Polsce prowadząca tzw. studia dualne, które łączą naukę z pracą, np. w firmie Michelin. Teraz mogą skorzystać z propozycji banku Citi Handlowy. Bank zaoferuje im też pracę na co najmniej dwa lata.

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM spotkali się z przedstawicielami banku Citi Handlowy, aby dowiedzieć się, jak skorzystać z tzw. studiów dualnych. Dzięki nim będą mogli zdobyć praktyczne umiejętności, a po ukończeniu nauki znaleźć zatrudnienie w tym właśnie banku. Na wtorkowym spotkaniu reprezentowali go Agnieszka Wysocka, dyrektor Regionalnego Centrum Rozliczeń w Olsztynie, Tomasz Łojewski, dyrektor Departamentu Operacji Kredytowych i Finansowania Handlu, oraz Ewa Zimnoch — menedżer ds. Operacji Ryzyka Kredytowego.

Jak powiedział dr Tomasz Wierzejski, prodziekan ds. planów i programu kształcenia Wydziału Nauk Ekonomicznych, aplikacje można składać do 2 lutego. Program jest adresowany przede wszystkim do studentów o specjalności ekonomia menedżerska i doradztwo finansowe.

— Student spędzi w banku trzy semestry — mówił. — Na pierwszym będzie zatrudniony na jedną czwartą etatu, na trzecim i drugim semestrze na pół etatu i otrzyma za to stosowne wynagrodzenie.

Agnieszka Wysocka przekonywała, że studia dualne są bardzo prestiżowe. — Zachęcam was do podjęcia rękawicy i wystartowania w konkursie rekrutacyjnym — zwróciła się do studentów. — Citi Handlowy to polski bank z większościowym udziałem kapitału amerykańskiego — opowiadała. — A historia Citibank rozpoczęła się w 1812 roku. To najstarszy bank na świecie mający dzisiaj swoje placówki w 160 krajach.

W Olsztynie działa Regionalne Centrum Rozliczeń. Mówił o nim Tomasz Łojewski, który podkreślił, że jest absolwentem UWM i że nasz uniwersytet to kuźnia kadr dla różnych dziedzin gospodarki.

— Regionalne Centrum Rozliczeń to nowoczesność, roboty i sztuczna inteligencja — tłumaczył. — To nie znaczy, że zatrudniamy mniej ludzi. Najważniejsze są dla nas potrzeby klientów, którym proponujemy produkty szyte na miarę.

Łojewski przedstawił oczekiwania banku wobec przyszłych pracowników. Pożądane cechy to talent, wiedza, umiejętność korzystania z różnorodności, także kulturowej, elastyczność i zdolność do adaptacji oraz gotowość na wysiłek i zaangażowanie.

— Zachęcam do skorzystania z naszej propozycji — mówił. — Kiedy ja 11 lat temu kończyłem studia na UWM, nie miałem takiej możliwości — wspominał. — Ogłoszeń o pracy musiałem szukać w gazecie.

Ewa Zimnoch zachęcała studentów mówiąc nie tylko o wynagrodzeniu za pracę (kwota jest poufna), ale też o benefitach takich jak m.in. karty wstępu na zajęcia sportowe i dodatkowa opieka medyczna.

— Oczekujemy, że absolwenci studiów dualnych będą u nas pracowali co najmniej 24 miesiące, ale to jest oczywiście kwestia umowy — dodała.

UWM jest pierwszym uniwersytetem w Polsce, który realizuje typ kształcenia łączący studia teoretyczne z zajęciami praktycznymi. Jego uczestnicy otrzymują także stypendia. UWM podpisał już umowy z Michelin. Pierwsi studenci rozpoczęli tam pracę w październiku. Umowy o kształceniu dualnym zawarto z firmami Tetra Pak Obram i Żarna oraz z ZUS. Do podpisania jest przygotowywana umowa z przedsiębiorstwem Cedrob.

Ewa Mazgal

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lena #2691660 | 185.244.*.* 3 mar 2019 21:09

  Jako studentka pracowałam na platformie angielski prywatnie na zasadzie korepetycji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nie Ukrainiec #2672348 | 164.127.*.* 30 sty 2019 18:50

  Jakie zarobki?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pijany rycho #2672155 | 83.23.*.* 30 sty 2019 14:03

  A co bedzie jak student zdechnie z głodu na pierwszym semestrze ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz