Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Tragiczny pożar w escape roomie. Straż pożarna kontroluje obiekty w Olsztynie i regionie

2019-01-05 10:25:04 (ost. akt: 2019-01-05 18:10:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie w którym zginęło 5 dziewczynek straż pożarna w całym kraju sprawdza tego typu obiekty. Takie kontrole odbywają się też w Olsztynie i regionie.

— Zgodnie z poleceniem komendanta głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz polecenia przekazanego przez komendanta wojewódzkiego mamy zaplanowane kontrole escape roomów na terenie Olsztyna i powiatu. Mamy trzy takie obiekty — powiedział w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Sławomir Filipowicz z KM PSP w Olsztynie.

I dodaje — Będziemy kontrolowali w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w tym istniejących warunków ewakuacji w tych obiektach, wyposażenia i oznakowania w podręczny sprzęt gaśniczy i przygotowania tych obiektów do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Zobacz także: Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie. Nie żyje pięć osób. Straż pożarna kontroluje obiekty w całym kraju zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Do pożaru doszło 4 stycznia (piątek) przed godziną 18:00 w Koszalinie. Zginęło pięć osób. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród ofiar są 15-letnie...
Stosowne upoważnienia do przeprowadzenia czynności kontrolno-rozpoznawczych wydał komendant miejski PSP w Olsztynie.

Rozmawialiśmy z managerem jednego z olsztyńskich escape roomów. — To ogromna tragedia, co się wydarzyło. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie. Nasz lokal jest dostosowany do wszystkich wymogów. — Czekamy na kontrolę.

***

Takie kontrole przeprowadzane są w całym regionie. — Na tę chwilę mamy rozpoznanych osiem takich obiektów. Poszczególne komendy miejskie będą przeprowadzać kontrole dziś i jutro — mówi Rafał Melnyk z KW PSP w Olsztynie.

***

Przypomnijmy, do tragedii doszło w piątek wieczorem w Koszalinie. Zginęło pięć osób. — Spotkała nas wielka tragedia. Zginęło pięć młodych dziewcząt. Z wstępnych naszych ustaleń, w obiekcie było wiele niedociągnięć. Urządzenia grzewcze znajdowały się za blisko materiałów łatwopalnych — powiedział na sobotnim briefingu gen. bryg. Leszek Suski, komendant Państwowej Straży Pożarnej. — W pomieszczeniu znaleźliśmy świece, a instalacje były poprowadzone w sposób prowizoryczny — dodał.

Po pożarze Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego, rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju. Szef MSWiA jest w stałym kontakcie i na bieżąco otrzymuje informacje od gen. bryg. Leszka Suskiego, komendanta głównego PSP, gen. insp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego policji i Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego.

Minister Joachim Brudziński przekazał rodzinom ofiar wyrazy współczucia. Zapewnił też o wsparciu ze strony służb podległych MSWiA i administracji państwowej. Na polecenie ministra na miejscu zdarzenia w piątek był Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. W Koszalinie jest też gen. bryg. Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.

Z informacji uzyskanych od policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obywatyel #2657497 | 37.47.*.* 7 sty 2019 19:52

  Co robiła Straż Pożarna przed tragedią, dlaczego nie były sprawdzane przepisy bhp... Służby państwowe nie potrafią należycie wykonywać swoich obowiązków? Współczuję rodzinom dotkniętym tragedią

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Proszę o podpis #2656368 | 188.146.*.* 6 sty 2019 08:23

  http://petycja.eu/protest-przeciwko-refo rmie-prawa-rodzinnego-ud392/?fbclid=IwAR 1wCewugiATpfF1YNF2COqZarsdt4IgroYppdj68n XO8eIoajf8n56W77Y#podpisz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dercy #2656333 | 129.56.*.* 6 sty 2019 00:16

  Cześć, mam na imię Darci Lyne, jestem z New Jersey, USA. Przeczytałem online komentarz dziennikarza z Los Angeles, który ujawnił, w jaki sposób trwale wyleczył słabą erekcję i szybki wytrysk 2 miesiące po opuszczeniu go przez jego żonę, a także powiedział, że doktor NOSA sprawia, że ​​jego była żona wraca po 2 latach rozłąki. Skontaktowałem się z tym samym dr NOSA z powodu moich wyzwań w życiu, mam te Potężne Intencje, że rzeczy będą działać dla mnie, wierzyłem w świadectwa, które udowadniają prawdziwe życie. Zdałem sobie sprawę, że dobrze byłoby się z tym podzielić, ponieważ wiem, że to zainspiruje innych. Miałem takie szczęście, że spotkałem się z CZARNYMI MAGICZNYMI SPELLAMI  Caster osobistego kontaktu -Email dr.nosakhare@gmail.com Nie jestem pewien, czy mógłbym to zrobić bez niego. Poddałbym się i uwierzył, że ponieważ mój mąż widział kogoś innego, a on powiedział, że skończyliśmy. Po tym jak dr NOSA zjadł zaklęcie Magicznej Miłości, mój mąż zadzwonił do mnie na telefon komórkowy i wrócił do domu. Dziękuję bardzo za przywrócenie męża do domu po 3 latach separacji. Jesteśmy wiecznie zadłużeni. dziś świadczę z radością i szczęściem dla świata ... również, możesz WhatsApp z nim 2349083639501 * Love Spells Win-Back Ex kochanek * Zaklęcie magiczne sukcesu i promocji * Talizman - GWIAZDA BIZNESU[[[ * oddziały - HAK OCHRONNY * Przekleństwo   Rozwiazanie problemu rozwiazania?   rozwiązanie choroby i chorób organizmu   ambicja polityczna? * duchowe oczyszczenie * magia płodności - OWOCE KOBIET * dekretowanie magii, SPELL LOTTERY i WIN-GAMES SPELL KONTAKT -Email dr.nosakhare@gmail.com możesz również dodać go na Whats-app: 2349083639501

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztyn; #2656167 | 88.156.*.* 5 sty 2019 18:39

  Teraz wzieli sie za kontrole bo stala sie tragedia ,a co zrobia jak dla przykladu powstanie pozar na jakims osiedlu dam przyklad osiedle Podgrodzie ulice zastawione samochodami ze ciezko przejechac osobowym a gdzie wozami ciezarowymi,a druga sprawa jak sie ma instalacja p.poz w blokach 10 p ,jak nie ma wezy czy zaworow wodnych a obowiazek ze powinny byc,,Podjezdza auto strazy podlacza sie do sieci i woda na pietrach ,skoro sa powinny dzialac i znow w razie pozaru beda dochodzenia,i tak wkolo macieju-grengolada.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. hmm #2656143 | 81.190.*.* 5 sty 2019 18:03

  Bo liczy się tylko kasa, kasa kasa i nic więcej tak samo w sądach więc i ewentualne wyroki dla odpowiedzialnych za te tragedie będą śmiechu warte grzywny. Wszystko jest po jednych pieniądzach . Jakby właściciel takiego przybytku dostał teraz 20 lat za kratami i miliony odszkodowania dla każdej z rodzin dzieci to może byłaby szansa żeby dorobkiewicze na temu podobnych lokalach, knajpach i tym podobnych by się zastanowili a tak to tylko czekać na kolejne tragedie. I chodzi o wszelkie tego typu lokale rozrywki gdzie bezpieczeństwo jest na ostatnim miejscu, przecież chyba wszędzie widać nie tylko takie lokale ale też knajpy i restauracje z jednym wyjściem , tarasowanym jakimiś gratami wystarczy mała iskra troche paniki i cała droga ewakuacji zatarasowana na amen, tak samo miejsca gdzie się jakieś eventy odbywają koncerty przecież tam wszędzie w przypadku jakiegokolwiek najmniejszego pożaru trup ścieliłby się gęsto wystarczy wejść do takiego lokalu knajpy czy jadłodajni i rozejrzeć się się jakie to są klatki bez wyjścia. Dobrze jak nic się nie dzieje , nie ma pożaru wszystko się kręci ale jak cokolwiek się przydarzy trup ściele się gęsto. takie czasy że nie ma co liczyć na odpowiedzialność innych tylko na własny rozum, jeśli wchodzisz do knajpy lokalu lub innego miejsca i już przy wejściu zdajesz sobie sprawę że ciężko i niewygodnie ciasno jest tam wejść ... to wyobraź sobie jak ciężko będzie się stamtąd wydostać przy jakimkolwiek zdarzeniu wymagającym szybkiej ewakuacji często w ciemności zadymieniu i panice . Setki jak nie tysiące takich lokalizacji w każdym mieście gdzie nikt się bezpieczeństwem nie przejmuje lokale , budynki gospodarcze, firmowe , knajpy, restauracje jak człowiek czasami zajrzy to aż się dziwi kto na to wydał zgodę . Nieodpowiedzialni ludzie którym nie powierzylibyście nawet starego płaszcza a powierzacie bezkrytycznie życie i zdrowie własne i własnych dzieci

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (17)