Quantcast

Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Nie daj się oszukać, bądź mądry po szkodzie! GDPM zaprasza do Akademii Odszkodowań

2018-11-15 10:12:07 (ost. akt: 2018-11-20 12:54:18)

Niskie zadośćuczynienie, kosztowne leczenie, rehabilitacja oraz utrata zarobków to najczęstsze problemy poszkodowanych w obliczu odniesionej szkody. Jak zapobiec sytuacji, w której ubezpieczyciel proponuje skandalicznie niską kwotę zadośćuczynienia i odszkodowania?

Po wypadku, w którym doszło do uszkodzenia ciała lub śmierci osoby bliskiej poszkodowani często nie wiedzą, do kogo mają się zwrócić i jak walczyć o odszkodowanie adekwatne do poniesionej szkody. Dlatego Grupa Doradcza Prawno-Medyczna uruchomiła Akademię Odszkodowań, dzięki której poszkodowani mogą skorzystać z bezpłatnych porad i pozyskać informację o swoich prawach dotyczących roszczeń odszkodowawczych.

Masz prawo znać swoje prawa

Projekt „Akademia Odszkodowań” to zakrojona na szeroką skalę akcja społeczno-edukacyjna, która ma za zadanie podnosić świadomość prawną wśród tych, którzy są narażeni na nierówną walkę z ubezpieczycielami.

18-letnie doświadczenie GDPM poparte stanowiskiem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości pokazuje, że kwoty, które poszkodowani mogliby pozyskać, znając swoje prawa i procedury likwidacyjne, są kilkukrotnie wyższe od kwot uznanych, przez towarzystwa ubezpieczeniowe, za bezsporne.

Nawet 20 lat na dochodzenie roszczeń

Osoby, które na skutek przestępstwa doznały uszczerbku na zdrowiu lub straciły osobę bliską często nie wiedzą, że ich roszczenia ulegają przedawnieniu dopiero po upływie 20 lat. Co więcej ma to miejsce także wtedy, gdy sprawca nie został ustalony (lub zginął w wypadku) i nie zapadł wyrok go skazujący.

Nieuczciwe ugody można podważyć

Zawarcie ugody z ubezpieczycielem wraz z zrzeczeniem się roszczeń zamyka (teoretycznie) drogę do dochodzenia dalszych świadczeń odszkodowawczych. Jednak w pewnych sytuacjach możliwym jest wzruszenie ugody, która zawarta została np. pod wpływem błędu lub w złej wierze. Ocenić to może doświadczony doradca odszkodowawczy.

- Chcieliśmy, aby tego typu wiedza stała się ogólna i łatwo dostępna. Zbyt mało ludzi ma świadomość, że ugody zawarte w złej wierze, można wzruszyć i dalej dochodzić roszczeń w odpowiedniej wysokości – mówi Tomasz Rosa.

Dlaczego GDPM?
GDPM to zaufana grupa doradców, która skutecznie dochodzi zadośćuczynienia i odszkodowania za szkody osobowe polegające na uszkodzeniu ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci osoby bliskiej. Dotyczy to zarówno spraw, które są już w toku, jak również w tych, które firma prowadzi od samego początku.

Dzięki współpracy z zespołem lekarzy z Centrum Niezależnego Orzecznictwa i Usług Medycznych, GDPM pozyskuje ekspertyzy medyczne, które orzekają na korzyść osób poszkodowanych oraz ich rodzin.

- Właśnie dzięki opinii medycznej z CNOiUM, poszkodowana w wypadku drogowym, którą GDPM reprezentowała przed sądem, zamiast proponowanej jej przez ubezpieczyciela kwoty
1,5 tys. zł., otrzymała 45 tys. zł. zadośćuczynienia – dodaje T. Rosa.

Reprezentanci ds. Odszkodowań

GDPM współpracuje z Reprezentantami ds. Odszkodowań, którzy gwarantują rzetelną obsługę osobom poszkodowanym i ich rodzinom. W zamian za etyczne działanie oraz skuteczną promocję usług GDPM (w tym promocję Programu Rekomendacyjnego AR) Reprezentanci otrzymuję godne wynagrodzenie.

- Spotkania w ramach Akademii Odszkodowań to doskonała okazja aktywizacji zawodowej osób, które mogą i chcą pomagać osobom poszkodowanym w wypadkach – dodaje Tomasz Rosa.

Przyjdź na darmowe porady prawne i dołącz do Akademii Odszkodowań!

W roku 2018, darmowe porady prawne dla poszkodowanych będą udzielane w ośmiu miastach na terenie województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodnio-pomorskiego w siedzibie Partnerów Akademii Odszkodowań.

GDPM zaprasza osoby, które chcą podzielić się swoimi wątpliwościami dotyczącymi ich sytuacji po wypadku oraz pozyskać informacje na temat przysługujących im praw.
zapraszamy na naszą stronę: www.gdpm.pl

Polub nas na Facebooku: