Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Jego mottem jest życzliwość

2018-11-13 19:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 18:25:35)

NASZA AKCJA/// Pogodny, pełen empatii, dusza towarzystwa, wspaniały i dobry człowiek, ksiądz z powołania — tak o proboszczu parafii św. Józefa w Piszu pisze jeden z mieszkańców. Parafianin zgłosił ks. proboszcza Artura Gawrychowskiego do naszego plebiscytu.

Ksiądz proboszcz Artur Gawrychowski pochodzi ze Stanisławowa, parafia Zbójna na Podlasiu. Księdzem jest już ponad 30 lat. Parafię św. Józefa w Piszu objął 1 sierpnia 2010 roku. — To wspaniały człowiek i proboszcz. Uważam, że w pełni zasługuje na tytuł Proboszcza 2018 — napisał do nas nasz Czytelnik.

— Ks. Artur Gawrychowski pomaga swoim parafianom. Wspiera finansowo najbiedniejsze rodziny. Organizuje paczki na święta. Bywa też tak, że pomaga potrzebującym w znalezieniu pracy. Jest wrażliwy na ludzką krzywdę. Udziela się społecznie i charytatywnie. Uczestniczy we wszystkich ważnych dla naszego miasta wydarzeniach. Po prostu ma podejście do ludzi. Jest duszą towarzystwa. Warto również wspomnieć, że jego wielką słabością są słodycze i taniec.

— Nie ukrywam, że jestem bardzo zaskoczony tą nominacją — mówi ks. proboszcz Artur Gawrychowski. — Ja tylko kieruję się moim sztandarowym mottem: życzliwość bez granic. Staram się być blisko moich parafian. Gdy jest taka potrzeba, wspieram ich jak tylko mogę. Skupiam się na pracy charytatywnej. Dużo uwagi poświęcam też aktualnie budowie Domu Parafialnego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już gotowy. Choć nie ukrywam, że wciąż brakuje nam funduszy. Aktualnie nie mamy plebanii. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu w bloku i jestem blokersem — śmieje się ks. proboszcz.

Ks. Artur Gawrychowski swoje powołanie odkrył w liceum. — Nasz katecheta powtarzał nam, że stoimy przed ważnymi, życiowymi decyzjami. Mówił, żebyśmy się modlili o wybranie właściwej drogi. Codziennie chodziłem do kościoła, modląc się o powołanie. I tak zostałem księdzem. Jestem już nim ponad 30 lat — wspomina.
Obecnie proboszcz parafii św. Józefa w Piszu jest koordynatorem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w dekanatach Pisz, Biała Piska i Mikołajki. Przy kościele św. Józefa działają również Grupy Modlitewne Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Oaza Ruch-Światło-Życie, a także Parafialny Zespół Caritas - to grupa wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w działalność charytatywną w parafii. — Mamy wspaniałego wikarego ks. Piotra Grygo, który angażuje młodzież w przeróżne inicjatywy — dodaje ks. Artur Gawrychowski.

Czy mają państwo w swoich parafiach proboszczów zasługujących na wyróżnienie tytułem Proboszcz i Parafia 2018? Takich, których warto docenić? Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Należy je przesyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl.

Uzasadnienia kandydatur mile widziane.


Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także