Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Za służbę 11 listopada tysiąc złotych dla każdego policjanta. Forma mobilizacji, czy braku solidarności?

2018-11-06 15:17:31 (ost. akt: 2018-11-06 19:11:31)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

Masowe zwolnienia funkcjonariuszy w całym kraju trwają. Komendant Główny Policji proponuje wynagrodzenie finansowe dla funkcjonariuszy, którzy zostaną na służbie 11 listopada.

Zobacz także: Protest służb mundurowych w Warszawie. Olsztyńscy policjanci biorą w nim udział [ ZDJĘCIA, VIDEO] Protest służb mundurowych w Warszawie. Olsztyńscy policjanci biorą w nim udział [ ZDJĘCIA, VIDEO] 2 października w Warszawie odbywa się ogólnopolski protest policjantów. Olsztyńscy funkcjonariusze także biorą w nim udział.Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk proponuje tysiąc złotych brutto funkcjonariuszom, którzy pozostaną na służbie 11 listopada i zostaną oddelegowani na Marsz Niepodległości, który jak co roku odbędzie się Warszawie.

Najprawdopodobniej jest to reakcja na masowe zwolnienia policjantów w całym kraju, również w naszym regionie i związane z tym problemy kadrowe. Przypominamy, że 6 listopada do godziny 12 na Warmii i Mazurach na zwolnieniu lekarskim było 1100 policjantów, czyli 1/3 wszystkich funkcjonariuszy.


Policjant z KMP w Olsztynie, który woli pozostać anonimowy sprawę komentuje w ten sposób:

Jesteśmy zażenowani postawą Wydziału Przestępstw Gospodarczych i Wydziału Życia i Zdrowia. Którzy skusili się na te pieniądze. Uważamy, że się sprzedali. Nie solidaryzują się z nami w żaden sposób. Wiemy, że wydziały: interwencyjny, mienia, kryminalny, statystyk, narkotykowy, - 100% są na zwolnieniu. Policjanci pracujacy w policyjnych pomieszeniach dla osób zatrzymanych -90%, 70% -prewencji. Pozostali, naszym zdaniem, się sprzedali — powiedział nam policjant. Te tysiąc złotych to jest zaledwie 31,25 złotych za godzinę brutto. Na tyle ci funkcjonariusze się wycenili: siebie i swoją godność.


I dodaje:

Zwolnienia to nie jest część akcji protestacyjnej. Nie jest w żaden sposób związana z akcją Związków Zawodowych, które są w Ministerstwie pomijane. Są też ograniczone w swoich działaniach. To inicjatywa policjantów. Zdecydowaliśmy się wziąć sprawy we własne ręce. Poza tym każdy na L4 jest naprawdę chory. Co się dziwić? Natłok obowiązków. Przemęczenie. Czy ministerstwo myślało, że policjant jest ulepiony z innej gliny? I wytrzyma więcej niż inny człowiek? Jak widać, nie. Mamy dla kogo żyć. A zdrowie mamy jedno. Życie też. Jak wszyscy. Chcemy żyć i pracować godnie. Nie kosztem naszego zdrowia i kosztem naszych rodzin.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (104) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kama #2619771 | 83.9.*.* 8 lis 2018 16:40

  wolne niedziele i święta dla policjantów niech społeczeństwo samo sobie radzi jak się coś nie podoba.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cool #2619757 | 83.9.*.* 8 lis 2018 16:31

  policjant jest wierny rocie ślubowania jak katolik 10 przykazaniom

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rybak #2619331 | 37.248.*.* 8 lis 2018 09:11

  A może komendant główny da dobry przykład i pójdzie na ulicę podczas obchodów 11 listopada?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. psia grypa #2619268 | 213.73.*.* 8 lis 2018 08:12

  Czy 'pieski' pamiętają co się dzieje ze zwierzętami chorującymi na grypę?!? Np. kury chore na ptasią grypę i prosiaczki chore na świńską grypę - wiecie co z nimi było. Chcecie tego samego?!?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. werty #2619229 | 176.221.*.* 8 lis 2018 07:37

  Nie rozumiem i już nie zrozumiem za głupi jestem. Jeżeli wiem, że sprzątaczka od zawsze mało zarabiała to podejmując pracę sprzątacza godzę się na to... Jeżeli wiem, że sprzedawca w sklepie nie zbija kokosów to podejmując pracę sprzedawcy godzę się na to... Jeżeli wiem, że w Policji od zawsze kiepsko płacili to podejmując pracę Policjanta... strajkuję Nikt pistoletu do głowy nikomu nie przystawiał żeby podjęli pracę w Policji Dotyczy to również innych branż i zawodów słabo opłacanych Rozumem, też Policjantów praca chu.... ale na miłość boską nikt was do tej pracy nie zmuszał i wiedzieliście w co się pakujecie... więc teraz do roboty a nie na L4 Albo zmienić formę i treść wstępnych badań psychologicznych przy przyjmowaniu do Policji bo widzę że są robione nie w tym kierunku co trzeba....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (104)