Quantcast

Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Ks. Maciej Górka: prospołeczny proboszcz

2018-11-05 11:00:00 (ost. akt: 2018-11-05 10:39:16)

Nasza Akcja\\\ — Super facet i super ksiądz. Od pięciu lat współpracuję z nim w szkole. Niezwykle kontatkowy, ma świetne relacje z młodzieżą. Jest także prospołecznie nastawiony — mówi Mirosław Wodara, dyrektor kurzętnickiej szkoły średniej.

Na teren kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Lipinkach wchodzi się przez piękną bramę, której cegły pamiętają jeszcze Krzyżaków. Otoczony wiekowymi lipami średniowieczny kościół jest pełen zabytków dokumentujących burzliwe dzieje ziemi lubawskiej. Depozytariuszem parafii jest ks. Maciej Górka.

— W naszej parafii są Lipinki, Sumin, Babalice, Sędzice oraz wybudowania wsi. Łącznie niecałe 1200 dusz. Nasz proboszcz jest wspaniałym człowiekiem i wszyscy możemy na niego liczyć — mówi pani Anna, mieszkanka parafii.

Proboszcz Górka poza pełnieniem obowiązków pracuje w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
— Super facet i super ksiądz. Od pięciu lat współpracuję z nim w szkole. Niezwykle kontatkowy, ma świetne relacje z młodzieżą. Jest także prospołecznie nastawiony — opowiada Mirosław Wodara, dyrektor kurzętnickiej szkoły średniej.

Działalność prospołeczna objawia się m. in. w utworzeniu Spółdzielni Socjalnej “Herbarium”. Przedsiębiorstwo społeczne zajmuje się zbiorem i handlem ziołami oraz produkcją wyrobów zielarskich. Posiada punkt skupu ziół oraz własną suszarnię. Pracownicy sami zbierają zioła i rosliny na rozległych łąkach i w lasach otaczających Lipinki. Możliwość pracy i powrót do naturalnych sposobów leczenia zawdzięczają inicjatywie ks. Górki.

Na proboszcza z Lipinek można zagłosować w naszym plebiscycie “Proboszcz i Parafia Roku 2018”. Plebiscyt potrwa do 17 grudnia. Wciąż można zgłaszczać kandydatów. W ubiegłym roku drugie miejsce w województwie warmińsko – mazurskim zdobył ks. Piotr Nowak z Boleszyna.

mzal

Czy mają państwo w swoich parafiach proboszczów zasługujących na wyróżnienie tytułem Proboszcz i Parafia 2018? Których warto docenić? Czekamy na Państwa zgłoszenia. Należy je przesyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Uzasadnienia kandydatur mile widziane.

Regulamin: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także