Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Internet nie jest głupi

2018-09-28 07:00:00 (ost. akt: 2018-09-27 23:38:30)

Autor zdjęcia: BSZ

Jak odpowiedzielibyście państwo na pytanie, kto jest najlepszym towarzyszem człowieka? Inny człowiek, zwierzę? Jeżeli tak, to skłamalibyście sami przed sobą.

Bo wiadomo, że naszym najlepszym przyjacielem jest połączony z siecią smartfon. Z nim się budzimy i z nim zasypiamy. 74 proc. Polaków przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11 proc. zabiera go do łóżka. Zaraz po przebudzeniu sięga po niego 51 proc. Polaków.

Nie w tym jednak problem. Problem w tym, jak to narzędzie wykorzystujemy. A z badań wynika, że 90 proc. nastolatków wykorzystuje internet do rozrywki. Nie jest to jednak wina internetu, bo jest w nim wiele wartościowych treści, ale tego, że te treści nie są interesujące dla młodych. Ale proszę mnie nie przekonywać, że kiedyś było lepiej. Było tak samo. Już w zamierzchłych czasach mojej młodości nikt nie czytał Sienkiewicza, ale co najwyżej „Winnetou” Karola May. Większość niczego nie czytała. Gdyby nie wymyślono internetu i smartfonów, to telewizja wymóżdżyłaby nas do reszty. A tak ci młodzi ludzie coś tam jeszcze czytają, choćby sms-y.

Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. observer #2591153 | 88.156.*.* 29 wrz 2018 13:49

    74 proc. Polaków przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka... BO MA TAM USTAWIONY BUDZIK, dziennikarzyno...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz