Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Uniwersytet do piątku czeka na kandydatów


2018-09-13 09:14:00 (ost. akt: 2018-09-13 09:17:20)
UWM

UWM

Autor zdjęcia: Fot. arch. GO

Jeszcze około 1200 miejsc na olsztyńskim uniwersytecie czeka na studentów. Rekrutacja twa do piątku 14 września do godz. 15. Można się zapisać na studia albo zmienić kierunek.

Te 1200 miejsc to liczba płynna, bo codziennie wpływają rezygnacje — mówi Paweł Łojewski, kierownik biura ds. studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. — Będziemy chcieli wszystkie te miejsca wykorzystać i dlatego robimy dodatkowy nabór. Drugi powód jest taki, że niektórzy tegoroczni maturzyści poprawiali matury i właśnie otrzymali świadectwa dojrzałości. My oferujemy studia stacjonarne bezpłatne, co jest ważne w takim regionie jak nasz. Po trzecie otrzymujemy sygnały, że od lipca — kiedy rekrutacja się rozpoczęła do września — wiele osób zmieniło decyzję dotycząca kierunku studiów. Mają na to jeszcze szansę. Rekrutacja jest otwarta dla wszystkich. 


Najpopularniejsze na UWM są kierunek lekarski i weterynaria. To są kierunki, które, jak mówi Łojewski, na brak kandydatów nie narzekały i raczej narzekać nie będą. Sporym zainteresowaniem cieszy się bezpieczeństwo wewnętrzne, pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka i pedagogika wczesnej edukacji, ale też ekonomia i zarządzanie. Wolne miejsca są jeszcze na Wydziale Prawa i Administracji.


Jak zapisać się na studia? Należy założyć konto na stronie UWM, wpisać swoje dane osobowe, wybrać kierunek studiów i wnieść opłatę rekrutacyjną. — Takie są wymogi podstawowe — podkreśla Łojewski. — Jeżeli ktoś ma tzw. starą maturę, kiedy świadectwo wydawała szkoła, a nie jak teraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, jest cudzoziemcem, lub ma świadectwo dojrzałości wystawione zagranicą, ma czas do piątku. Powinien skontaktować się z naszym punktem kandydata w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Oczapowskiego 12B). Jest też infolinia (89 524 50 80) oraz pomoc systemowa. Odpowiadamy także na mejle.


MZG

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. naukawiec #2581271 | 109.243.*.* 16 wrz 2018 06:11

    Niech czeka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Edyta #2579421 | 88.156.*.* 13 wrz 2018 11:11

    A ile opłata rekrutacyjna wynosi???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz