Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kończy się remont linii kolejowej. Już wkrótce czynne będą nowe przystanki w Olsztynie

2018-08-31 16:31:06 (ost. akt: 2018-08-31 14:57:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. GO/bsz

Zbliża się koniec zasadniczych prac na pierwszym odcinku linii kolejowej łączącej Olsztyn z Działdowem. Prace na przystankach i stacjach od Olsztyna do Olsztynka wkraczają w końcową fazę. Pasażerowie skorzystają wkrótce z komfortowych i w pełni wyposażonych peronów. Zaawansowane są prace w torach. Remont linii zapewni lepsze codzienne dojazdy do szkoły i pracy. Wartość inwestycji to 260 mln zł.

Wykonawca realizuje końcowe prace na stacjach i przystankach na odcinku Olsztyn – Olsztynek. Na peronach w Stawigudzie i Olsztynie Zachodnim już zamontowano nową antypoślizgową nawierzchnię. Podobne prace są w Olsztynku, Gągławkach i Gryźlinach. Nowe perony zapewnią wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. Wyposażone zostaną także w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i stojaki dla rowerów. Dzięki pochylniom i ścieżkom dotykowym łatwiejszy będzie dostęp dla osób o ograniczonej mobilności i niedowidzących.

Nowe przystanki i lepszy dostęp do kolei


W ramach inwestycji powstają dwa nowe przystanki w Olsztynie. Najbardziej zaawansowane prace są przy budowie peronu na przystanku o roboczej nazwie Olsztyn Dajtki. Peron zyskał już konstrukcję ze ścian peronowych (tzw. elek). Wykonawca przygotowuje montaż nawierzchni. Przy budowie przystanku o roboczej nazwie Olsztyn Śródmieście trwają prace ziemne. Na kolejnym etapie rozpocznie się ustawianie konstrukcji peronu. Z nowych przystanków pasażerowie skorzystają od grudnia.

Sprawne podróże na trasie


Zaawansowane są prace na odcinku Olsztyn – Olsztynek. Wykonawca na większości 30-kilometrowej trasy położył już nowe tory. Przy pracach wykorzystywane są specjalne maszyny. Na odcinku z Olsztyna do Kortowa pracuje tzw. podbijarka torowa, która sprawnie i szybko wykonuje czynności związane z układaniem toru. Wykonawca powinien zakończyć zasadnicze prace na odcinku Olsztyn – Olsztynek do końca września.

Po tym czasie przystąpi do realizacji drugiego etapu na odcinku z Olsztynka do Działdowa.

Wygodne podróże do pracy i szkoły


Modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa pozwoli na sprawne i komfortowe podróże do pracy czy szkoły w regionie. Po przebudowie peronów zwiększy się komfort obsługi podróżnych. Stacje i przystanki zapewnią dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Skróci się czas przejazdu pomiędzy Olsztynem a Działdowem. Wpłynie to na poprawę przepustowości linii i możliwość prowadzenia większej liczby pociągów. W ramach modernizacji poprawi się również poziom bezpieczeństwa na łącznie 47 przejazdach kolejowo-drogowych.
Modernizacja trasy kolejowej z Olsztyna do Działdowa prowadzona jest w ramach zadania „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość robót to prawie 260 mln zł.

źródło: PKP S.A.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @@@@ #2570676 | 88.156.*.* 3 wrz 2018 09:18

  Zastanawiam się jaki to pawian płodził tego niusika bo zapewne nie uczynił tego tzw. dziennikarz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sesxot #2569729 | 188.47.*.* 1 wrz 2018 19:48

  Dajtki to wiocha zabita dechami,po co tam przystanek?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kos #2569704 | 83.9.*.* 1 wrz 2018 18:45

   Dzięki pochylniom i ścieżkom dotykowym łatwiejszy będzie dostęp dla osób o ograniczonej mobilności i niedowidzących na przystanku Olsztyn Zachodni osoby niepełnosprawne są odcięci od świata chyba że jakiś redaktor z brukowca będzie znosił i wnosił je na perony bo ciągle nie działają pseudowindy i ciągle jest napis za utrudnienia przepraszamy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. M. #2569692 | 188.147.*.* 1 wrz 2018 18:12

   Może zapytajcie najpierw przedstawicieli PolRegio, czy rzeczywiście od grudnia na nowych przystankach zatrzymają się pociągi Regio, z obecnie zamówionego rozkładu jazdy to nie wynika.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. tylko 260 mln zł #2569636 | 37.248.*.* 1 wrz 2018 15:43

   i do Warszawy dojedziemy 15 minut wcześniej. Obłęd.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)