Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Łagodny powrót do szkoły z Akademią Pana Kleksa

2018-08-29 08:30:00 (ost. akt: 2018-08-29 08:46:31) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Pod koniec wakacji w Galerii Warmińskiej stanie najprawdziwsza na świecie... Akademia Pana Kleksa! Dzieci poznają w niej radość z nauki kleksografii czy alchemii. Po takiej przygodzie z nauką powrót do prawdziwej szkoły będzie tak banalnie prosty, jak zjedzenie... Zupy Jadalnej.

To nie kpiny ani żarty — Akademia Pana Kleksa, w której będzie można uczyć się fleksografii lub leczenia starych mebli otworzy swoje wrota dla najmłodszych 31 sierpnia. Wrota tej magicznej szkoły zamkną się 2 września. W ciągu tych kilku dni od godz. 12 do 18 w progach niezwykłej Akademii najmłodszych będzie witał prawdziwy Pan Kleks. Dzieci, które będą się chciały uczyć w jego towarzystwie lub śpiewać niezapomniane przeboje z filmu o Panu Kleksie (np. "Witajcie w naszej bajce", "Kaczkę dziwaczkę" czy opowieść o dzikim dziku) będą musiały najpierw założyć muchy w grochy. Dla dziewczynek muchy będą różowe, dla chłopców — zielone. Jak na Akademię Pana Kleksa przystało, dzieci, których imiona zaczynają się na literę A (jak Ambroży, Adaś, Albert…) będą mogły się wpisać do specjalnej księgi pamiątkowej.

Na wszystkie dzieci, które przyjdą do Akademii będą czekały kleksy, jadalne lentilki, które podobno pomagają w zasypianiu, i najlepszy przysmak świata — cukrowa wata! A do tego specjał Akademii: Zupa Jadalna!

Każdy uczeń Pana Kleksa dostanie pamiątkowy dyplom i piegi.

Ale nie tylko w Akademii będą czekały na dzieci niespodzianki. Przed jej gmachem stanie stół alchemika, na którym w oparach dymu przyrządzane będą magiczne mikstury i napoje. W innym miejscu będzie można ulepić figurkę z modeliny, którą po wypaleniu w piecu (tym zajmą się hostessy) będzie można zabrać do domu. Jakby tego było mało, w sąsiedztwie Akademii będzie można posłuchać wierszy mistrzów słowa dla dzieci — Fredry, Brzechwy i Tuwima.

Warto skusić się na wizytę w Akademii Pana Kleksa, bo scenariusz tej zabawy powstał we współpracy z reżyserem legendarnego filmu "Akademia Pana Kleksa" Krzysztofem Gradowskim. W prawdziwej szkole pewnie tak wesoło nie będzie...


Polub nas na Facebooku: