Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dwie zdolne, młode germanistki dostaną po 250 euro i dyplomy

2018-07-30 14:18:46 (ost. akt: 2018-07-30 14:26:13)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po raz czwarty Fundacja Dietrichów z Offenburga przyznała nagrody za najlepszą pracę dyplomową i magisterską napisane w Katedrze Filologii Germańskiej. 
 


Do nagrody zostały nominowane prace napisane i obronione w roku akademickim 2017/2018.
— Wygrali je nasi pracownicy — mówi dr Alina Dorota Jarząbek, zastępca kierownika 
Katedry Filologii Germańskiej UWM oraz członkini Rady Fundacji Georga i Marii Dietrichów.

Za najlepszą pracę magisterską została uznana „Komunikacja perswazyjna. Analiza mediolingwistyczna niemieckiej reklamy”, którą napisała mgr Angelika Łazicka. Jej promotorką była dr Magdalena Makowska. Angelika Łazicka jest absolwentką specjalności nauczycielskiej w zakresie języka niemieckiego.
Z kolei najlepsza praca dyplomowa nosi tytuł „Niemiecka pomoc dla Polski w latach 80. XX w. jako zapomniane miejsce pamięci”. Napisała ją Zuzanna Witkowska, absolwentka studiów pierwszego stopnia filologii germańskiej. Promotorem pracy był dr Radosław Supranowicz. 


Obie absolwentki, jak podkreśliła dr Jarząbek, są bardzo zdolne i pracowite. W przypadku Witkowskiej ważny jest fakt, że przypomniała mało znane fakty z historii relacji polsko-niemieckich.

Nagrody w wysokości 250 euro oraz dyplomy gratulacyjne laureatki odbiorą w czasie inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Wydziale Humanistycznym.

Fundacja Georga i Marii Dietrichów powstała w 2009 r., by wspierać kontakty między Niemcami i Polakami. Dofinansowuje m.in. wymianę młodzieży. UWM i Uniwersytet w Offenburgu prowadzą wspólnie dwa kierunki studiów na poziome magisterskich. To bioinżynieria środowiska oraz technologia żywności. Polacy i Niemcy uczą się razem na obu uczelniach. Zajęcia odbywają się w języku angielskim.
MZG


Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB