Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Plecaki będą lżejsze, matematyka przed południem. Zmiany od nowego roku szkolnego

2018-07-27 18:28:06 (ost. akt: 2018-07-27 18:30:41)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Od września szkoła będzie miała obowiązek zapewnienia uczniom szafek na podręczniki, przerwa będzie musiała trwać co najmniej 10 minut, a matematyka w planie znajdzie się nie później niż na 6 lekcji.

Takie zmiany chce wprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W projekcie rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny jednoznacznie określono obowiązek dyrektora szkoły w zakresie zapewnienia uczniom miejsca na pozostawienie podręczników i przyborów szkolnych.

„Rozwiązanie to powinno spowodować skuteczniejsze egzekwowanie prawa ucznia i ograniczyć problemy z nadmiernym obciążeniem” – podkreśla MEN.

Resort edukacji wprowadza też minimalny czas trwania przerw - co najmniej 10 minut; mają one być także dostosowane do potrzeb uczniów.

„Dyrektor szkoły w tej kwestii będzie obowiązany zasięgnąć opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego, gdyż długość przerw powinna być racjonalnie dostosowana do potrzeb społeczności szkolnej, np. umożliwiać spożycie drugiego śniadania i obiadu” – wskazuje MEN.

W nowej wersji rozporządzenia ma znaleźć się także obowiązek uwzględnienia w planie zajęć wymagających intensywnego wysiłku umysłowego nie później niż na szóstej godzinie zajęć w danym dniu.

źródło: kurier.pap.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Uczeń #2545601 | 37.47.*.* 29 lip 2018 20:17

  W końcu pomyśleli...córka chodząc dopiero do 1 klasy miała tak ciężki plecak że sama ja ledwo niosłam....jeszcze niech pomyślą o obradach za które dzieci musza płacić A w więzieniu mają darmo i nie byle co...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. AREK #2544902 | 151.248.*.* 28 lip 2018 09:17

   Nareście ktoś mądry odciąży te dzieci od plecaków które uszkadzają kręgosłupy.Ci poprzednicy nie zasługują nawet na krytykę a szczególnie koń.Po tylu latach bardzo dobre rozwiązanie

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz