Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Poszukiwany przez Interpol zatrzymany przez Straż Graniczną

2018-07-25 11:28:11 (ost. akt: 2018-07-25 12:54:15)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna Olsztyn

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Olsztyna zatrzymali w Szczytnie obywatela Chorwacji poszukiwanego przez Interpol. Mężczyzna był ścigany listem gończym za nielegalną produkcję, posiadanie i dystrybucję narkotyków.

20 lipca (piątek) funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego obywatela Chorwacji, poszukiwanego od sierpnia ubiegłego roku przez serbski wymiar sprawiedliwości.

Był tam skazany na więzienie za nielegalną produkcję, posiadanie i dystrybucję narkotyków. Poszukiwany nie stawił się jednak w serbskim więzieniu po upłynięciu terminu przepustki.

Pojechał do Chorwacji, gdzie uzyskał obywatelstwo, a następnie przyjechał do Polski. W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie starał się o
zezwolenie na pobyt i pracę na terenie Warmii i Mazur. Tymczasowo osiedlił się w Szczytnie, gdzie zatrzymali go funkcjonariusze Straży Granicznej.

Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował wobec cudzoziemca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Po zebraniu stosownej dokumentacji Chorwat zostanie przekazany serbskim władzom.Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB