Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Strefy kibica się zwijają

2018-06-28 07:15:00 (ost. akt: 2018-06-27 21:48:30)
Olsztyńska strefa kibica

Olsztyńska strefa kibica

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie strefa kibica będzie funkcjonowała jeszcze tylko dzisiaj. W Iławie została zamknięta już w poniedziałek. Do końca mistrzostw strefy będą m.in. w Elblągu i Kętrzynie.

Dzisiaj Polacy zagrają swój ostatni mecz na Mundialu w Rosji. O godzinie 16 nasza reprezentacja zagra o pietruszkę z Japonią, która na pewno powalczy, bo może jeszcze wyjść z grupy. Jakie będzie zainteresowanie tym spotkaniem wśród polskich kibiców, tak naprawdę nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że meczu nie będzie można obejrzeć w strefie kibica w Iławie.

Poniedziałek był ostatnim dniem funkcjonowania iławskiej strefy. Można tam było oglądać wszystkie mundialowe mecze. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji postanowiło ją zamknąć z uwagi na małe zainteresowanie. Strefa kibica mieściła się w wielkim namiocie lodowiska przy stadionie miejskim. Pomysł jej zorganizowania zdawał się być strzałem w dziesiątkę, widać to było choćby po reakcji internautów.

Jednak życie wszystko zweryfikowało. Życie i postawa naszej reprezentacji. Bo tylko boje biało-czerwonych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozostałe mecze, może poza superciekawym pojedynkiem Hiszpanii z Portugalią, ściągały do strefy garstkę ludzi, bywało nawet, że świeciła ona pustkami. Organizatorzy nie spodziewają się także tłumów na ostatnim meczu Polaków, dlatego postanowiono już teraz zamknąć strefę.

„W związku z małym zainteresowaniem oraz odpadnięciem Polski z dalszej gry, a także z kosztami dalszego funkcjonowania strefa kibica została zamknięta 26 czerwca” — czytamy w komunikacie Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

— Zakładaliśmy, że w przypadku ewentualnego awansu Polski do fazy pucharowej wydłużymy czas funkcjonowania strefy. Tak się jednak nie stało. A trzeba pamiętać, że do tej pory wydaliśmy już 28 tys. zł za wynajem ekranu na mecze fazy grupowej, a 4000 zł musieliśmy zapłacić TVP za możliwość pokazywania meczów na naszym ekranie. Do tego dochodzi koszt za wynajem ochrony, która w namiocie była 24 godziny na dobę — wylicza Krzysztof Mądry, wicedyrektor centrum sportu. — Gdyby Polska awansowała do 1/8 finału, dodatkowo trzeba byłoby zapłacić za ekran 10 tys. zł. Polska wraca do domu, a nikt nie chce płacić za pokazywanie meczów w pustej strefie.

Władze Olsztyna jeszcze przed Mundialem zapowiedziały, że strefa kibica w amfiteatrze będzie funkcjonowała tylko w czasie gry Polaków. — W przypadku awansu do fazy pucharowej strefa zostałaby przedłużona. Niestety czwartkowym pojedynkiem z Japonią żegnamy się z turniejem, więc strefa będzie funkcjonowała jeszcze tylko dzisiaj — mówi w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznika Urzędu Miasta w Olsztynie.

W Elbląskiej Strefie Kibica, która znajduje się w hali lodowiska, niedzielny pojedynek Polaków z Kolumbią obejrzało ponad 1600 osób, więcej niż poprzednie spotkanie z Senegalem. Jednak mniej cierpliwi kibice opuścili strefę po tym, jak biało-czerwoni stracili drugiego gola. A gdy Juan Cuadrado podwyższył na 3:0, kolejna grupa elbląskich kibiców zrezygnowała z dalszego oglądania meczu. Mimo to strefa kibica będzie działała w Elblągu do końca mistrzostw świata.

Podobnie będzie w Kętrzynie. Licencja została wykupiona na wszystkie mecze fazy grupowej i pucharowej. — Obiecaliśmy mieszkańcom, że pokażemy wszystkie mecze i słowa dotrzymamy — zapewnia Aneta Janczuk, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Najwięcej kibiców można było spotkać oczywiście podczas meczów biało-czerwonych, kiedy w strefie pojawiało się nawet ok. 500 osób. Ale na mecze przed kętrzyński ratusz przychodzą całe rodziny, które dopingują nie tylko Polaków.

MP/AKT, car, mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stefan #2527810 | 83.9.*.* 29 cze 2018 08:25

  Szkoda że wsioki zwinęły już flagi z samochodów...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Warmiak #2527751 | 83.6.*.* 29 cze 2018 00:36

   Macie rację, nasza reprezentacja wraca do Berlina, nie ma po co tego trzymać. Szkoda :-(

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Wania #2527514 | 72.229.*.* 28 cze 2018 17:15

   Zostawic strefe kibica na mecz z Hiszpania.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Piotrek #2527389 | 94.254.*.* 28 cze 2018 13:19

   Żeby popatrzeć na Lewego w akcji nie trzeba od razu oglądać jakiś meczy, wystarczy włączyć blok reklamowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. PZ #2527388 | 94.254.*.* 28 cze 2018 13:18

    Pracownia wizerunku przekazała 25 tys na dzieci. W dzisiejszych czasach nic się nie robi bezinteresownie, pracownia wizerunku to udowadnia. Fajnie że przekazałyście 25 tysi, przykre jest to że robione jest to pod publiczkę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)