Quantcast

Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Kobiety i mężczyźni: Choć się różnimy, to pragnienia mamy podobne...

2018-07-08 16:00:00 (ost. akt: 2018-07-08 16:48:19)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Jakich cech szuka w nas potencjalny partner lub partnerka? Co zmienić, a co podkreślić, żeby w oczach płci przeciwnej wzbudzać podziw i zainteresowanie?

Rzadko się zdarza, żebyśmy byli aż tak zgodni. Podzieliły nas tramwaje, betonowa Skanda, nowy dworzec. Aż tu nagle okazuje się, że jest jednak coś, co nas nie dzieli, a łączy: opinie na temat oczekiwań naszych potencjalnych partnerów.

Nieco przewrotnie zapytaliśmy panie, jakich cech — ich zdaniem — mężczyzna szuka w kobiecie, i na odwrót, panów zapytaliśmy, czego — ich zdaniem — kobiety oczekują od mężczyzn. Poza małymi wyjątkami wypowiedzi się powielały. Wygląda na to, że choć ideałów nie ma, niewiele potrzeba, żeby się do niego zbliżyć, a przepis leży na ulicy. Dosłownie.

Hubert Nowak, 20-letni student prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, twierdzi, że kobieta szuka w mężczyźnie troski, szczerości i otwartości. Tak samo zresztą uważa jego dziewczyna Natalia, która zakłada, że kobieta idealna powinna być uczciwa i troskliwa.

— Chociaż jedna osoba w związku powinna umieć gotować — dodaje, śmiejąc się, Hubert.
Co do tego, która osoba — para zgodnie i dyplomatycznie stwierdziła: — Najlepiej oboje. To najlepsze potwierdzenie tego, na jak dobraną parę trafiliśmy.

Zdaniem 23 letniej Mileny Rutyny i jej koleżanki Nikoli Roguckiej mężczyźni potrzebują zrozumienia, tego, aby kobieta akceptowała odmienność partnera i jego potrzeby. Powinna dać mu przestrzeń do spełniania swoich marzeń i pielęgnowania relacji koleżeńskich. Zdaniem obu pań najważniejsze dla mężczyzn jest również zaufanie, które jest fundamentem udanego związku.

Podobne opinie sformułowała większość kobiet, z którymi rozmawialiśmy. Zrozumienie, akceptacja i wyrozumiałość to najczęściej udzielane przez nie odpowiedzi.

Dojrzały głos pani Haliny, 70-letniej mieszkanki Olsztyna, może być dla młodych kobiet drogowskazem. Według doświadczonej partnerki z wieloletnim stażem w związku wymarzona kobieta powinna być spokojna, zrównoważona i przede wszystkim wierzyć w dobroć i możliwości drugiego człowieka.
21-letnia Honorata i jej koleżanka Barbara mówią o tym, że mężczyźni, którzy szukają partnerki do poważnego związku, oczekują od niej „normalności”. Oznacza to tyle, że kobieta ma być — jak się kiedyś mówiło — i do tańca, i do różańca. Ma być zarówno damą, jak i kolegą. Zachowywać się tak, aby partner spokojnie mógł ją zabrać i na spotkanie z kolegami, i na wystawne przyjęcie.

Anna, 22 latka z Olsztyna, jako jedyna wspomniała o zaradności i samodzielności. Uważa też, że mężczyźni nie lubią już pełnić roli głowy domu. Wolą się to rolą dzielić z kobietą. Oczywiście głównym atutem idealnej kobiety będzie umiejętność gotowania, jak odpowiedziała zdecydowana większość ankietowanych. W końcu nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca...

Kobiety nieco szyderczo deklarowały, że mężczyźni nigdy nie dorastają, więc opcja znalezienia drugiej mamy jest dla nich bardzo wygodna. Ale trzeba zachować przy tym umiar, bo samiec alfa musi czuć się samcem — powiedziała nam, śmiejąc się, jedna z olsztynianek.

Zaskakujących odpowiedzi udzielali natomiast mężczyźni. Ich zdaniem kobiety oczekują od mężczyzn majętności. W ich mentalności kobiety szukające partnera kierują się instynktem. Mężczyzna ma zapewnić godny byt jej i przyszłemu potomstwu. 62-letni pan Andrzej sądzi, że kobiety szukają pięknego, zadbanego, smukłego i bogatego partnera.

Wygląda na to, że jest to prawda przekazywana z pokolenia na pokolenie, bo podobne zdanie ma 21-letni Eryk. Z automatu, jak wyuczoną regułkę, odpowiedział, że w walce o względy kobiety wygra osobnik przystojny i bogaty. Taki, który będzie kobietę rozpieszczał drogimi prezentami. Jego zdaniem płeć piękna lubi wzbudzać zazdrość u koleżanek. Dlatego ważne jest to, żeby wybranek wyglądał tak, by innym kobietom brakowało tchu na jego widok.

Dopiero 25-letni Kamil zaburzył zgodność wcześniej udzielanych odpowiedzi. W jego opinii kobiety oczekują od partnera uwagi. Chcą czuć się ważne, a najlepiej najważniejsze. Oczekują, aby partner był superbohaterem, który rzuci wszystko, gdy jego wybranka będzie w potrzebie. Marzą, by mężczyzna zauważał zmianę fryzury, zachwycał się nami i dawał poczucie, że jesteśmy dla niego jedyne.
Podobnie uważa 30-letni Damian. W jego odpowiedzi dodatkowo pojawiły się jeszcze potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa, zaufanie i wyrozumiałość.

— Kobieta potrzebuje kogoś, kto podczas jej nieuzasadnionej histerii przytuli ją do siebie i powie, że wszystko będzie dobrze. Wysłucha, doradzi, pogłaszcze po głowie. Musi czuć, że może na nas liczyć — przekonuje Damian
I dodaje: — I to o każdej porze dnia i nocy. Facet, który nie daje swojej kobiecie uwagi, jest skazany na porażkę.

Zaskakujące, jak paradoksalnie niewiele trzeba do tego, aby stworzyć idealny związek. Na liście pożądanych cech, nie znalazło się nic, czego nie moglibyśmy w sobie wypracować lub zmienić. Niewiele trzeba, żeby dać szczęście drugiej osobie i zapobiec ewentualnemu rozpadowi związku.
I choć jedna z prześmiewczych teorii głosi, że kobiety i mężczyźni pochodzą z innej planety, stąd różnice w naszym myśleniu, podejściu do życia i priorytetach, to ta sonda pokazuje, że niezależnie od tego, z jakiej planety jesteśmy, wszyscy pragniemy, aby ktoś nas pokochał, zrozumiał i zaakceptował takimi, jakimi jesteśmy.

Natalia KoziołPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poszukująca #2534357 | 80.55.*.* 11 lip 2018 11:37

  Podstawą związku jest szacunek i zaufanie. Następnie wspieranie siebie - nie tylko wtedy gdy jest dobrze, ale również gdy jest źle . Zwiazek to przyjaźń między dwojgiem ludzi. Uzupełnianie się . I nasze lustro :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Koska #2532825 | 37.47.*.* 8 lip 2018 17:01

  Najważniejsze w związku to być samodzielnym pod względem finansowym i psychicznym. Nie "wieszać" się na partnerze ale i nie oczekiwać że on zrobi wszystko za niego. No i wspólne zainteresowania i podejście do wielu spraw to ułatwi życie i może być gwarancja że partnerzy będą ze sobą przez długie lata.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janusz #2532810 | 37.47.*.* 8 lip 2018 16:26

  Oj tam oj tam. Nie ważne jak, ważne żeby 500plus się zgadzało.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz