Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Policjanci po decyzji przełożonych: "Jeszcze z rok i sami będą musieli jeździć w rozpieprzonych KIA-nkach"

2018-06-20 07:04:19 (ost. akt: 2018-06-20 07:15:39)

Autor zdjęcia: mat. arch. GO

Spoko, niech przełożeni wkur... policjantów. Jeszcze z rok i sami będą musieli jeździć w rozpieprzonych KIA-nkach — irytują się policjanci z powodu zakazu wkładania rąk do kieszeni munduru.

Policjantom ręce opadły do samej ziemi, kiedy odebrali faks z kolejnym zarządzeniem władz w komendzie głównej. Z aparatu wyszedł papier, a na nim jak byk nadrukowane: „Jeżeli nie jest to związane z realizacją obowiązków służbowych, umundurowanemu policjantowi zabrania się wkładania rąk do kieszeni munduru, w szczególności spodni”.

I nie chodzi o to, że podwładni uważają, że powinni móc trzymać ręce w kieszeniach. Problem leży zupełnie gdzieś indziej i precyzyjnie mówią o nim związkowcy. — Czytając tego typu zarządzenia komendanta głównego policji można dojść do wniosku, że nie ma innych ważniejszych problemów w policji. Niestety, są. I te problemy powodują, że niewiele osób garnie się do służby w policji, a w dodatku jakość tych nowo przyjętych policjantów też pozostawia wiele do życzenia. Widać to zresztą po wielu incydentach z udziałem najmłodszych policjantów w całym kraju — mówi Sławomir Koniuszy, szef Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Sami funkcjonariusze też zauważają, że to nie jest dobry czas na tego typu zarządzenia. Wyraz swojemu niezadowoleniu dają w internecie. — Czas odejść z tego cyrku — piszą. Albo: — Zachęcacie ludzi do tej służby, oj, zachęcacie...

Są też tacy, którzy reagują śmiechem. — Jeśli idzie o dyscyplinarkę za włożenie ręki lub rąk do kieszeni, to ja osobiście odniósłbym się do tego humorystycznie. Kiedy przełożony by mnie spytał, dlaczego mam dłoń w kieszeni, to chętnie odpowiem, że doznałem erekcji i muszę się poprawić, bo mi niewygodnie. Ciekawe, czy jakikolwiek przełożony by sprawdził prawdziwość mojego oświadczenia — pisze internauta.

— Zabrali czapki z daszkiem, teraz zaszyją kieszenie. Co dalej? Rozdadzą służbowe burki? — zastanawia się jeden z funkcjonariuszy. — Tęczowe opaski na ramię — odpowiada inny. — A może by tak coś na wzór sutanny — dodaje ktoś.

— I takich mamy oficerów na stanowiskach, ale powiem, że wcześniej też tak bywało. Słyszałem jak jeden z oficerów nadzorujących pracę patroli w zimie, w chwili gdy zjeżdżali do bazy, brał ich za uszy. Jak były zimne, to dobrze pracowali, czyli patrolowali ulice. A jak ciepłe, to siedzieli gdzieś w jakieś kanciapce i się grzali — opowiada Zbigniew.

Komenda główna dziwi się zdziwieniu policjantów. I sugeruje, że sami domagali się wprowadzenia takiego zarządzenia. — Zmiany w rozporządzeniu „zostały sformułowane na podstawie spostrzeżeń, uwag i wniosków nadesłanych do Komendy Głównej Policji przez podległe jednostki organizacyjne” — pisze Mariusz Ciarka, rzecznik KGP, w odpowiedzi na nasze pytania.

I dodaje: — Regulamin musztry w policji uwzględnia m.in. zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad umundurowania i zachowania policjantów. W regulaminie uwzględniono regulacje dotyczące pożądanego wizerunku umundurowanego policjanta, określając wymogi związane z koniecznością powagi munduru policyjnego, a także określono zasady typowych zachowań w okolicznościach związanych z pełnieniem służby w mundurze. (...) Wkładanie rąk do kieszeni przez policjantów (np. podczas służby patrolowej, podczas kontroli itp.) może być odebrane przez społeczeństwo jako lekceważące podejście do obowiązków służbowych, a przede wszystkim okazanie braku szacunku do munduru i obywatela.

mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. konfetti ze śmigłowca! #2522675 | 88.156.*.* 20 cze 2018 20:51

  W tym kraju od dawna nie ma policji! A to co jest to policja polityczna!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. No i dobrze #2522570 | 83.6.*.* 20 cze 2018 16:41

  Teraz przynajmniej podczas interwencji nie będą sobie mieszać jajec okazując lekceważenie zgłaszającemu i skupią się na interwencji. Zresztą sami policjanci o to prosili , pewnie Ci , których to drażniło

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do milicji #2522568 | 94.254.*.* 20 cze 2018 16:39

  Słusznie wam kazać wyjąć ręce z kieszenie bo patrząc co robicie to zlamanego grosza bym wam nie dl. Trup za trupem a wy co robicie? Spice po krzakach

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Haha #2522516 | 37.248.*.* 20 cze 2018 15:48

  Hahaha, ta jasne... sami policjanci prosili o to... Ja pier....le co ten ancymon pier.....li

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Eugen #2522512 | 79.66.*.* 20 cze 2018 15:45

  Czasami mam wrażenie, że to jakiś sen. To co się w tym kraiku wyrabia. Ale ten pisowski imbecyl przebił wszystko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (39)