Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

To będzie wspaniały turniej! Zgłoś drużynę do Turnieju Dzikich Drużyn!

2018-05-09 12:18:41 (ost. akt: 2018-05-09 12:48:59)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Trwają zapisy do VIII Turnieju Dzikich Drużyn. 19 maja stadion Warmii zamieni się w arenę zmagań piłkarskich. I to reprezentacyjnych, bo rozegramy mały... mundial. Drużyny kompletują składy, a my pytamy, jak idą przygotowania.

W tym roku Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” zbiega się z wielkim piłkarskim świętem. 14 czerwca rozpoczną się mistrzostwa świata w Rosji. W jedenastu miastach na dwunastu stadionach 32 reprezentacje z całego świata rozegrają 64 mecze. Na mundialu w Rosji zadebiutują reprezentacje Islandii i Panamy. A kto zadebiutuje w naszym turnieju?

W ósmym Turnieju Dzikich Drużyn również wystąpią 32 drużyny i również rozegramy 64 mecze. Tyle że nie w jedenastu miastach i nie na dwunastu stadionach, a w jednym mieście i na jednym boisku. Dzięki uprzejmości Warmii Olsztyn rozgrywki odbędą się na stadionie przy alei Sybiraków. Boisko podzielimy na cztery mniejsze. Uwaga, w tym roku w turnieju wystąpi jedna kategoria wiekowa — rocznik 2005 i młodsi.

Tradycyjnie o udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Natomiast każdej drużynie w drodze losowania zostanie przypisana reprezentacja, która wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata. Nasze zawody będą więc małym mundialem i preludium do mistrzostw świata w Rosji.

Turniej odbędzie się w sobotę 19 maja. Każda drużyna może liczyć maksymalnie jedenastu zawodników (zawody rozegramy w systemie 5+1). Oznacza to, że tego samego dnia w jednym miejscu spotka się ponad 350 piłkarzy i — mamy nadzieję — również piłkarek!

Drużyny, które zajmą pierwsze trzy miejsca, otrzymają nagrody, puchary i medale. Wyłonimy również najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca. Medal dostanie też każdy zawodnik, który wystąpi w zawodach.

— Graliśmy już w Turnieju Dzikich Drużyn. Pod nazwą Orły Biesal, a teraz wystąpimy jako Szkoła Podstawowa Biesal — mówi Mateusz Różówicz, opiekun drużyny. — Chcemy też zabrać ze sobą dwie dziewczynki.

Skład jest skompletowany? — dopytujemy. — Tak. Ale nie jedziemy tylko po zwycięstwo. Chcemy po prostu pograć w piłkę, a jak się uda coś ugrać, to dobrze — śmieje się pan Mateusz. — To będzie nasz trzeci lub czwarty turniej. Nie graliśmy w ubiegłym roku, ale raz udało nam się zająć trzecie miejsce. Taka rywalizacja, zwłaszcza gdy grają dziewczynki, to dla dzieci urozmaicenie i ciekawa przygoda.

Do rywalizacji szykują się też Klewkowskie Szurki. — Mamy już skład i choć nie liczymy na zwycięstwo, to zagramy najlepiej jak umiemy. Sama idea Turnieju Dzikich Drużyn jest dobra. Niech dzieci zobaczą, jak wygląda taka rywalizacja — mówi Jerzy Pykało
tel, opiekun drużyny. — Niektórzy z naszych chłopców grają co prawda w rozgrywkach okręgowych — jako Błękitni Korona — ale część wytypowaliśmy razem z nauczycielem wuefu.

Jerzemu Pykało
telowi podoba się pomysł małego mundialu. — Braliśmy już udział w podobnym turnieju. Reprezentowaliśmy Francję. Myślę, że to dla dzieci większa motywacja. Tym bardziej że do Olsztyna mamy 6 kilometrów, więc trzeba skorzystać — śmieje się Pykałotel. — Chcemy się pokazać z dobrej strony, bo to nasz debiut w waszym turnieju.

Zapisy potrwają do 15 maja. Losowanie grup odbędzie się przed turniejem. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl. W treści należy wpisać nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna, a także numer telefonu kontaktowego. W odpowiedzi otrzymacie potwierdzenie zgłoszenia oraz informację o tym, co zrobić dalej.

Udział w rozgrywkach jest oczywiście bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa będzie pobranie i dostarczenie nam deklaracji udziału, która niedługo będzie dostępna na gazetaolsztynska.pl.

Paweł Jaszczanin


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2498550 | 188.146.*.* 9 maj 2018 22:09

    http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zgłaszam #2498419 | 37.47.*.* 9 maj 2018 17:38

    Stomil Olsztyn

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz