Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Chcemy zrobić coś dobrego

2018-04-23 10:51:06 (ost. akt: 2018-04-23 10:51:33)
Ochotnicy z Trelkowa od wielu tygodni prowadzą w rankingu regionalnym

Ochotnicy z Trelkowa od wielu tygodni prowadzą w rankingu regionalnym

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum jednostki

Już tylko tydzień został na głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w regionie! To ostatnia szansa, żeby wybrać jednostkę, która zasługuje na wyróżnienie. Na prowadzeniu niezmiennie jest OSP Trelkowo.

OSP Trelkowo, OSP Radomno i OSP Piasutno: oto trzy jednostki, które od wielu tygodni wiodą prym w rankingu regionalnym. Ale wszystko jeszcze może się zmienić! O tym, kto wygra, zadecydują nasi czytelnicy.
Nasz konkurs na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną od lat cieszy się wielką sympatią. Nic dziwnego, mieszkańcy Warmii i Mazur doceniają swoich strażaków.
— Ten konkurs jest odzwierciedleniem tego, jak nas ludzie postrzegają — uważa Adam Pasztelaniec, gospodarz OSP Trelkowo, jednostki, która od wielu tygodni nie schodzi z pierwszego miejsca rankingu regionalnego. — A ludzie widzą, co robimy!
Co sprawia, że OSP Trelkowo radzi sobie świetnie w naszym konkursie? — W okolicy jest duże zainteresowanie naszą jednostką — tłumaczy pan Adam. — Nasi znajomi i mieszkańcy wsi doceniają naszą pracą. A my, wszystko co robimy, opisujemy na naszym profilu na Facebooku. Chcemy ludzi zainteresować naszymi działaniami.

Ochotnicy z OSP starają się zrobić coś pożytecznego dla wioski i pociągnąć za sobą mieszkańców. — Przeprowadziliśmy akcję porządkowania cmentarza. Tak po prostu, dla przykładu. Chcieliśmy pokazać, że w 20 osób można zrobić coś dobrego — opowiada pan Adam.
Aż 12 ochotników w Trelkowie to żołnierze zawodowi. — Nie mamy żadnego strażaka zawodowego, a ilu żołnierzy! — śmieje się.
Wszyscy druhowie są doskonale wyszkoleni. — Mamy bardzo dobry sprzęt i walczymy o kolejne dofinansowania. A jeśli chodzi o nasze działanie, to pożary to nie wszystko! — uważa pan Adam.

W OSP Trelkowo działa 29 osób, w tym cztery kobiety. — Mamy dużo chęci, żeby nieść pomoc bliźniemu — mówią ochotnicy.
Ryszard Mróz, prezes tej jednostki, od lat jest rolnikiem. Nie kryje, że druhom przydałaby się nowa remiza, bo w obecnej jest trochę ciasno.
Jest dumny ze swoich druhów, którzy chętnie integrują lokalną społeczność. — Organizują zabawy i pokazy. Nic dziwnego, że wielokrotnie usłyszeli dobre słowo z ust mieszkańców — uważa pan Ryszard.

Nie kryje, że utrzymywanie się w czołówce rankingu to powód do dumy. I po ciuchu liczy na zwycięstwo. — Będzie nam miło, jak ktoś doceni nasze starania i wysiłek — uśmiecha się. — Dziękujemy tym, którzy na nas głosują!
Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto.


Plebiscyt na Najpopularniejszą OSP
: Wystartował plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną, który potrwa do 1 maja 2018 roku. W każdym powiecie wybierzecie państwo po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajduje się w systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB