Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Miej "Zdrowie pod kontrolą"

2018-04-05 11:32:19 (ost. akt: 2018-04-05 12:08:45) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. promocyjne

Po raz kolejny, tym razem 7 kwietnia, Galeria Warmińska zaprasza na cenioną i lubianą przez olsztynian akcję "Zdrowie pod kontrolą", podczas której będzie można wykonać wiele profilaktycznych badań, m.in. mammografię, EKG, czy spirometrię. 

Wiosenna odsłona akcji profilaktycznych badań będzie wyjątkowo bogata i różnorodna. — Ponieważ poprzednie edycje naszych akcji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem postanowiliśmy rozbudować wachlarz badań i porad" — mówi dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Choć większość badań będzie można wykonać 7 kwietnia, to już 6 kwietnia pod Galerią Warmińską zaparkuje specjalistyczny pojazd, w którym będzie można wykonać badanie w kierunku osteoporozy czy badanie słuchu. Osteobus stanie przy fontannie.

7 kwietnia w Galerii Warmińskiej będą wykonywane m.in. EKG, spirometria, pomiar wydychanego tlenku węgla, będzie można sprawdzić stan uzębienia i ostrość wzroku. Chętni będą mogli sprawdzić ciśnienie i poziom glikemii. Mammografię bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich 2 latach nie miały wykonywanego tego badania. Wszystkie inne panie, które chciałby się poddać temu specjalistycznemu badaniu będą mogły to zrobić odpłatnie (koszt 80 zł).

— Ponieważ profilaktyka jest szalenie ważna przygotowaliśmy także wiele punktów służących właśnie badaniom profilaktycznym — dodaje Tur. Wśród takich stoisk będzie m.in. to, na którym panie i panowie będą się mogli nauczyć samokontroli piersi, będą udzielane porady dietetyczne i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Jedno ze stoisk będzie poświęcone problemom związanym z częstą przypadłością seniorów - nietrzymaniem moczu.

7 kwietnia będzie działał także kącik zdrowej stopy. Specjaliści będą analizowali także prawidłowość postawy ciała.

Nowością w tym wydaniu akcji będą porady dotyczące integracji sensorycznej, o której dyskutują na szkolnych korytarzach niemal wszyscy rodzice. Będzie się można dowiedzieć, jakim dzieciom integracja sensoryczna może pomóc np. w poprawie koncentracji, czy koordynacji ruchowej. 

Po raz pierwszy także będą udzielane porady logopedyczne i neurologopedyczne oraz porady psychologiczne.

Kolejne punkty - punkt, w którym będzie można oddać krew oraz punkt Fundacji DKMS, która gromadzi potencjalnych dawców szpiku kostnego - nie są nowością. — Ale takich akcji nigdy dość. Przypominamy, że dzięki akcjom w Galerii Warmińskiej udało się odnaleźć już kilku genetycznych bliźniaków i pomóc chorującym na białaczki" — przypomina dyrektor Tur.

Tradycyjnie już w czasie "Zdrowia pod kontrolą " jedno ze stoisk będzie przeznaczone dla dzieci - będzie to tzw. "Szpital Pluszowego Misia", w którym dzieci będą się opiekowały chorymi pluszakami i w ten sposób oswajały z białymi lekarskimi i pielęgniarskimi fartuchami.  — Mamy nadzieję, że dzięki temu stoisku z badań nie będą musieli rezygnować ani rodzice, ani dziadkowie mający pod opieką dzieci — dodaje dyrektor Tur.

Na badania i konsultacje w Galerii Warmińskiej nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Organizatorem akcji bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w Galerii Warmińskiej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny - IFMSA-Poland.Polub nas na Facebooku: