Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Czytam bo lubię: Pokochać noc

2018-02-18 08:00:00 (ost. akt: 2018-02-18 10:35:20)
Książki Dennisa Lehane dostępne w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie

Książki Dennisa Lehane dostępne w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie

Autor zdjęcia: BMM

AKCJA\\\ Czytam bo lubię to akcja, którą zachęcamy do czytania. Przedstawiamy lekturę, po którą warto sięgnąć. Dziś książka Dennis Lehane „Pokochać noc”.

Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą. 
Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić. 
Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu.
 Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje. 
I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie.

Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć – i przeżyć…

"Pokochać noc" to thriller psychologiczny z bardzo niejednoznacznymi i skomplikowanymi bohaterami, a jednocześnie kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony.

Wiele thrillerów ma zawiłą intrygę, ale Lehane kładzie nacisk nie tylko na akcję – zmienia także nastrój i tempo, przeskakuje z intymnej analizy psychiki postaci do klasycznego kryminału. Jego powieść jest jak samochód pędzący Lombard Street w San Francisco – raz ostrożnie, raz na dwóch oponach. Ale pojazd jego narracji nigdy nie wymyka się mu spod kontroli, a gdy na ostatnich pięćdziesięciu stronach Lehane włącza silniki odrzutowe, daje nam jeden z najwspanialszych finałów w gatunku thrillera – pełen dramatycznego napięcia i stojący na mocnych fundamentach niejednoznacznej relacji głównych bohaterów.


Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych, wiele z nich zekranizowano, m.in. "Rzekę tajemnic", "Wyspę tajemnic", "Gdzie jesteś, Amando?".

Książki Dennisa Lehane dostępne w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie.

Maria Mikołajczyk
(za https://ksiegarnia.proszynski.pl)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB