Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na linii Olsztyn — Działdowo

2018-01-15 13:04:56 (ost. akt: 2018-01-19 15:13:36) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Od 22 stycznia pasażerów podróżujących pociągami na linii Olsztyn — Działdowo czekają zmiany. Dzięki przebudowie odcinka pociągi będą kursowały z prędkością nawet 140 km/h.

22 stycznia spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Olsztyn — Działdowo, konsekwencją których będzie wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Olsztyn — Olsztynek.
Dobrą wiadomością jest jednak szybkie zakończenie prac remontowych na tym odcinku, bo już 18 czerwca.

Aby zapewnić pasażerom łączność, w zamian za pociągi POLREGIO, na odcinku Olsztyn — Olsztynek — Olsztyn zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy. Zakończenie prac dla tego odcinka planowane jest na 18 czerwca tego roku.

Dzięki przeprowadzonej przebudowie odcinka Olsztyn — Działdowo na długości 83 km, pociągi będą mogły kursować z prędkością 120 km/h, a miejscami nawet do 140 km/h. Skróci to czas przejazdu z Olsztyna do Warszawy o około kwadrans. W konsekwencji do stolicy kraju dojedziemy w około 2 godziny.

W ramach modernizacji przebudowanych zostanie łącznie 13 peronów, m.in. na stacjach i przystankach: Waplewo, Nidzica, Olsztynek i Gągławki. Poza czterema zmodernizowanymi stacjami, w Olsztynie powstaną dwa nowe przystanki: Olsztyn-Dajtki oraz Olsztyn-Śródmieście (nazwa robocza).

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie korzystać będą jednak z przystanków zlokalizowanych w innych, dogodnych dla nich miejscach. Wszystkie one opisane zostały dokładnie w przygotowanym rozkładzie jazdy. Trasę (Olsztyn — Olsztynek — Olsztyn) autobusy pokonają w czasie około 1 godziny.

Co ważne, przejazd autobusami komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie realizowany za okazaniem biletów kolejowych. Niestety, w autobusach nie będzie można przewozić rowerów ani wózków. Przewoźnik zachęca pasażerów do dokładnego zapoznania się z rozkładem jazdy jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynna całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim POLREGIO jest liderem na rynku przewozów kolejowych. Przewoźnik codziennie zapewnia średnio około 100 połączeń. Z POLREGIO chętnie korzystają także turyści i wczasowicze wybierający się na Warmię i Mazury.

W ubiegłym roku w Olsztynie zaprezentowano nowoczesny pociąg PESA Link, który został zakupiony przez przewoźnika w ramach realizowanego programu unowocześnienia floty, będącego częścią planu restrukturyzacji. Nowy pociąg już kursuje na trasach regionalnych.
>>>>Rozkład jazdy i komunikacja zastępcza od 22 stycznia 2018

>>> PRZYSTANKI KOMUNIKACJI ZASTĘPCZEJ OD 22 STYCZNIA 2018

Polub nas na Facebooku: