Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

To jest nasze wspólne święto [ZDJĘCIA i WIDEO]

2017-12-09 20:52:30 (ost. akt: 2017-12-11 11:46:46)

Autor zdjęcia: Archiwum

Muzyka w wykonaniu olsztyńskiej orkiestry, piękne filmowe kadry i mnóstwo osób o dobrych sercach. Ten koncert charytatywny na długo pozostanie w naszej pamięci. Tak Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” świętowała swoje 15-lecie.

Zobacz także: Dobroczynny koncert z Jubileuszem 15-lecia Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" Dobroczynny koncert z Jubileuszem 15-lecia Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" Dobroczynny koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Jubileusz 15-lecia...
Mija właśnie 15, odkąd Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM (wydawca m.in. „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”) powołał do życia Fundację „Przyszłość dla Dzieci”. Organizację, która niesie pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego regionu. Z tej okazji odbył się Dobroczynny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

W środowy, mikołajkowy (6 grudnia) wieczór sala filharmonii pękała w szwach. Pojawili się m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, arcybiskup Edmund Piszcz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk. Nie zabrakło także znanych osób ze świata kultury i sportu.
Gości przywitał utworem „Have Nothing” saksofonista Tomasz Mieczykowski. Było uroczyście i wzruszająco.

— Dziękuję, że zechcieli państwo ten wieczór spędzić z nami. Za nami 15 lat niezwykłych doświadczeń. Niejeden raz zakręciła nam się łza, kiedy rozmawialiśmy z rodzicami podopiecznych i wiedzieliśmy, że ich dzieciom nie możemy pomóc w sposób trwały. Ale były też łzy radości, kiedy nasza pomoc przynosiła efekt. Widzieliśmy uśmiech na twarzach podopiecznych — mówił Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — I nadal będziemy wspierać chore dzieci — z taką samą siłą jak do tej pory. Będziemy zastanawiać się, jak pozyskać kolejną złotówką, żeby wspomóc podopiecznych. Jubileusz to czas podsumowania tego, co wspólnie do tej pory zrobiliśmy. Bez ludzi o wielkich sercach nie bylibyśmy w stanie tego wszystkiego zrobić. Dziękuję sponsorom, ambasadorom, wolontariuszom, zespołowi Fundacji.

Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji, podkreśliła, że wszyscy goście są przyjaciółmi Fundacji. — To nasze wspólne święto. My pozyskujemy środki po to, żeby w momencie, kiedy zdarzy się w danej rodzinie choroba, być na to przygotowanym — mówiła. — Mam nadzieję, że rzesza przyjaciół Fundacji będzie rosła!

Podczas gali Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” uhonorowała statuetkami „Serce na dłoni” tych, którzy w ciągu 15 lat jej działalności wyróżnili się w sposób szczególny. W ten sposób podziękowała za przyjaźń, dobrą energię i serce okazane fundacyjnym dzieciom. Statuetki przyznane zostały w trzech kategoriach: dla wolontariuszy, biznesu oraz instytucji. Przyznano także wyróżnienia specjalne.
Po części oficjalnej był czas na niezwykle klimatyczny koncert.

Galę poprowadziła dziennikarka i prezenterka Magdalena Miśka-Jackowska.
Współorganizatorem gali był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Patronat honorowy objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Partnerem wydarzenia być powiat olsztyński.

at

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gratulacje! #2394695 | 88.156.*.* 9 gru 2017 23:23

    Gratuluję rocznicy! :) Dobrze, że istnieją takie fundacje i tacy ludzie. Pamiętajmy także o innych, np. o Fundacji Szlachetny Gest, która również pomaga dzieciom. Wspierajmy takie inicjatywy, bo to od osób wspierających zależy ich powodzenie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz