Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie na antenie Radia Plus

2017-11-05 18:47:13 (ost. akt: 2017-11-05 18:47:42)

Autor zdjęcia: Lech Wąsowski

W środę 25 października uczniowie trzecich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 14 - Kucka Karolina z klasy III b oraz Łukasz Drozdowski z III c wraz z panią Anną Chorzelewską gościli w studiu Radia Plus Olsztyn w programie prowadzonym przez pana Marcina Szydłowskiego.

Wolontariusze wraz z opiekunką opowiadali o współpracy szkoły z fundacją Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru, której jedną z form pomocy jest tak zwana adopcja dziecka na odległość. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin. Dzięki takiej adopcji dziecko może uczyć się w szkole, otrzymać przybory szkolne, mundurek i jeść obiady w szkolnej stołówce. Szkoła to dla wielu dzieci na Madagaskarze możliwość dostania talerza ryżu, który jest niejednokrotnie jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Nasza szkoła od kilku lat zbiera fundusze na edukację chłopca z Madagaskaru - Oliviera. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły akcja co roku kończy się sukcesem, a za zebrane pieniądze chłopiec ma możliwość edukacji. Ze względu na to, że Olivier jest już w liceum i przygotowuje się do matury, Fundacja Ankizy Gasy Dzieci Madagaskaru zaproponowała, by w tym roku zebrane przez nas pieniądze przeznaczyć na pomoc małej Juliannie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Jesteśmy dumni, że mogliśmy je przekazać na tak szczytny cel.
Anna Chorzelewska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB