Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Kiedy zgasną galerie...

2017-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-26 12:42:35)
ewa mazgal

ewa mazgal

Autor zdjęcia: archiwum

Trzy czwarte Polek i Polaków wie, co robi i sprzeciwia zakazowi handlu w niedzielę. Owszem, obywatele ci opowiadają się za wolnymi niedzielami dla pracowników, ale bez zamykania sklepów. I ludzie ci wiedzą, co robią.

Wyobraźmy sobie deszczowe listopadowe i grudniowe niedziele. Dokąd pojedziemy? Co będziemy robić w ledwo oświetlonych miastach, na ulicach w wiecznej przebudowie?

Dokąd pójdziemy, by na chwile ukoić lęk przed przemijaniem i śmiercią? Gdzie są tak jasne i kolorowe przestrzenie, gdzie można rozprostować skulone od zimna ramiona i zdjąć przemoknięta czapkę? Gdzie można kupić telewizor, odkurzacz, buty, sukienkę?

Gdzie można zjeść coś niedrogiego, nie narażając ubrania na wielodniowe zaśmierdnięcie? Kiedy w niedziele zgasną centra handlowe, zobaczymy, w jak słabo zagospodarowanym kraju żyjemy. Po raz kolejny przekonamy się, że pogoda nie lubi Polandii i pokazuje jej zawsze swoją najbrzydszą twarz. Kiedy zgasną galerie, zgasną nasze Miami. Tylko 36 proc. badanych chce zakazu handlu we wszystkie niedziele. Nie wiedzą, co czynią.


Ewa Mazgal

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. avix #2361766 | 188.146.*.* 28 paź 2017 16:29

    jeśli poza galerią handlową nie ma się pani gdzie w niedzielę podziać i0 zostaje tylko egzystencjalne rozważanie życia i śmierci, to bardzo współczuję :v

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz