Quantcast

Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Cudzoziemcy chcą wjeżdżać do Polski. I szukają różnych sposobów

2017-08-17 15:58:18 (ost. akt: 2017-08-17 16:49:23)

Autor zdjęcia: WMoSG

Fałszywe dokumenty, podrobione zaproszenia, a nawet potwierdzenia hotelowych rezerwacji - to tylko niektóre sposoby cudzoziemców na wjazd do Polski. Straż Graniczna z Warmii i Mazur tylko w tym miesiącu cofnęła wizę już 9 osobom, które nielegalnie próbowały wjechać do kraju.

16 sierpnia na przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 37-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom SG oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy w przedsiębiorstwie na terenie województwa lubelskiego.

W toku kontroli funkcjonariusze SG ustalili, że posłużył się fałszywym oświadczeniem, by uzyskać wizę. Ponadto obywatel Ukrainy przyznał, że nie jest zatrudniony w żadnej polskiej firmie i nie ma zamiaru tu pracować, a wiza była mu potrzebna tylko po to, by jeździć tranzytem do Rosji, gdzie faktycznie był zatrudniony. Podróżnemu cofnięto wizę i nie zezwolono na wjazd do RP.

11 i 12 sierpnia na przejściu granicznym w Grzechotkach stawiły się 2 Rosjanki, które chciały przekroczyć granicę polsko-rosyjską posługując się sfałszowanym zaproszeniem. Natomiast 5 sierpnia 58-letni obywatel Rosji próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Bezledach, również przedstawiając kontrolerom sfałszowane zaproszenie.

Wszyscy w celu uzyskania wiz posłużyli się dokumentem potwierdzającym przynależność do jednego z augustowskich stowarzyszeń. Funkcjonariusze SG ustalili, że to stowarzyszenie od 2 lat już nie istnieje.

Od początku sierpnia funkcjonariusze W-MOSG ujawnili 9 osób, które w podobny sposób chciały wjechać do Polski. Podróżni przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane zaproszenia, potwierdzenia hotelowych rezerwacji oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy na terytorium Polski. 8 obywatelom Rosji i 1 obywatelowi Ukrainy cofnięto wizy i nie zezwolono na kontynuowanie podroży.

Źródło: WMoSG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nie qmam... #2309013 | 88.156.*.* 17 sie 2017 19:20

    Przecież niedawno zniesiono wizy dla Ukraińców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz