Quantcast

Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Komornik nie stawił się do więzienia, bo... jest w szpitalu

2017-06-26 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-25 12:27:59)

Skazany prawomocnym wyrokiem sądu były komornik Sebastian Sz. nie stawił się dobrowolnie do więzienia w Działdowie, aby odsiedzieć 2,5 roku za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy licytacji majątku nidzickiego przedsiębiorcy Wiktora Chruściela.

Ponadto Sebastian Sz. ma zapłacić 25 tys. grzywny. Zasądzono także 5-letni zakaz wykonywania zawodu i obowiązek naprawienia szkody na rzecz poszkodowanego przedsiębiorcy, w wysokości około 200 tys. zł. Sąd, mimo że Sebastian Sz, nie stawiał się na rozprawy, nie zastosował wobec niego ani zabezpieczenia majątku, ani zakazu opuszczania kraju.

— 30 maja sędzia Sadu Rejonowego w Nidzicy wydał zarządzenie o wykonaniu wyroku. W związku z tym została przygotowywana niezbędna dokumentacja wraz z wezwaniem Sebastiana Sz. do dobrowolnego stawienia się w terminie do 13 czerwca 2017 r. w Areszcie Śledczym w Działdowie celem odbycia kary — wyjaśnia rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski - Żegalski.

Sebastian Sz. jest w szpitalu

Skazany w wyznaczonym na 13 czerwca terminie nie stawił się w zakładzie karnym. — Obrońca zawiadomił sąd, że pan Sz. przebywa obecnie w szpitalu na terenie kraju — wyjaśnia rzecznik SO.

W związku z tym wezwanie do dobrowolnego stawienia się w zakładzie karnym, wysłane wcześniej przez sąd na ostatni adres zamieszkania nie dotarło do skazanego.

— Z informacji, którą otrzymałem od sędziego zajmującego się postępowaniem wykonawczym w tej sprawie wynika, że pobyt Sebastian Sz. w szpitalu najprawdopodobniej potrwa jeszcze dwa tygodnie. Do tego czasu sąd nie widzi potrzeby przymusowego doprowadzenia pana Sz. do zakładu karnego — dodaje rzecznik.

Sąd ponownie wezwie Sebastiana Sz. do dobrowolnego stawienia się w zakładzie karnym, a jeśli to nie przyniesie pożądanego skutku może podjąć decyzję o przymusowym doprowadzeniu go przez policję.

Nie dziwię się byłemu
komornikowi

— Nie dziwię się komornikowi, że próbuje odwlec wyrok. Robi to, bo dobrze zna prawo i potrafi je wykorzystać. Dziwię się jednak sądowi, że nie zabezpieczył jego majątku. Kto zapłaci nam odszkodowanie?

To, że będzie siedział w więzieniu nie daje mi żadnej satysfakcji. Nadal jesteśmy goli i weseli, jak to się mówi, i nie możemy odbić się od dna. Staramy się jak możemy żyć normalnie, ale jest bardzo trudno. Bardzo bym chciała, żeby minister sprawiedliwości wziął pod swoje skrzydła tę sprawę i pomógł nam zacząć wszystko na nowo — mówi Katarzyna Chruściel.

Jej ojciec Wiktor Chruściel, dodaje, że teraz najważniejsze jest dla niego, aby sąd wyegzekwował cały wyrok, a nie tylko odsiadkę w więzieniu. Koszty sądowe i prawie 200 tys. zł. odszkodowania dla poszkodowanych.

—My nadal jesteśmy zadłużeni, bo bank po spieniężeniu przez komornika naszego majątku dostał zaledwie około 20.000 zł. Resztę komornik wziął dla siebie. Nie mamy z czego spłacać długu, odsetki rosną, majątku nie mamy. A nasz oprawca na wolności drwi sobie z prawa — mówi pan Wiktor.
roz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pyta #2273544 | 87.49.*.* 26 cze 2017 19:23

  Ciekawe czy pozwolą mu grypsować?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. glob #2273533 | 87.207.*.* 26 cze 2017 18:28

  Przykład jak działa mafia sądownicza bo ze sprawiedliwością to nie ma nic wspólnego

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. unika kary ? to dołożyć #2273512 | 89.228.*.* 26 cze 2017 17:43

  za unikanie kodeks karny jest , i pewnie teraz coś kombinuje

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. paradoks #2273427 | 88.156.*.* 26 cze 2017 14:45

  Do komornika trzeba wysłać komornika.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. odywatel #2273413 | 176.97.*.* 26 cze 2017 14:06

   Znam przypadki, że do odsiadki policja na polecenie sądu zabierała skazanego ze szpitala i zawoziła do szpitala więziennego. Nie wymienię sądu, ale to są fakty. Metoda zastosowana przez komornika jest śmieszna i sąd może zmienić jemu szpital.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)