Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Kandydat do tytułu SuperBelfra 2017: Jestem po to, że pomagać uczniom

2017-06-14 10:44:56 (ost. akt: 2017-06-14 10:54:43)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Tylko do piątku można jeszcze zagłosować na swojego ulubionego nauczyciela. To nasi czytelnicy zadecydują, który z kandydatów zasługuje na zaszczytne miano SuperBelfra 2017. O ten tytuł walczy m.in. Dawid Karniłowicz z Gołdapi.

Z zajęć prowadzonych przez Dawida Karniłowicza w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi nikt nie ucieka. Lekcje wychowania fizycznego są tak samo poważnie traktowane jak pozostałe przedmioty. Ale stuprocentowa frekwencja i aktywność na lekcji to zasługa nauczyciela. Jest nie tylko pedagogiem, ale także autorytetem dla młodzieży.

W zawodzie wuefisty pracuje już 8 lat. Pamięta, jak jeden z jego uczniów nie chciał brać udział w zajęciach na basenie. Po roku umiał już pływać. — Każdy uczeń jest inny, są lepsi i słabsi — opowiada Dawid Karniłowicz. — Do każdego trzeba mieć podejście.

Wybierając studia na Akademii Wychowania Fizycznego, Dawid Karniłowicz widział już siebie w roli nauczyciela. Uczniowie śledzą jego lekkoatletyczne dokonania i gratulują sukcesów. Zresztą sami z zawodów często wracają z medalami i z dyplomami.

Jednak nie każdy uczeń jest miłośnikiem sportu. Ale pan Dawid wie, jak zachęcić do aktywności osoby, które trochę gorzej radzą sobie z ćwiczeniami. — Zdarza się, że ktoś od razu mówi do mnie: „Ale ja tego nie potrafię”. Odpowiadam wtedy, że ja jestem właśnie po to, żeby pomóc — mówi nauczyciel.
Plebiscyt potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą brać w nim udział czynni zawodowo nauczyciele z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”. Do 15 czerwca do godz. 12 można zgłaszać kandydatury. Szczegóły na naszych serwisach powiatowych.

at

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PODSTAWOWE

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PONADPODSTAWOWEPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2265913 | 83.9.*.* 14 cze 2017 16:10

    kandydat analfabeta,że hej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz