Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

W szkole każdy się od siebie uczy

2017-06-08 10:17:46 (ost. akt: 2017-06-08 11:48:54)
Katarzyna Kalisiak  z SP w Rusi

Katarzyna Kalisiak z SP w Rusi

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Trwa nasz plebiscyt na „SuperBelfra 2017”. Kolejną kandydatką do tego tytułu jest Katarzyna Kalisiak ze Szkoły Podstawowej w Rusi. W sowim zawodzie najbardziej lubi kontakt z uczniami i to, że może patrzeć na ich rozwój.

Według Katarzyny Kalisiak SuperBelfer powinien przede wszystkim... — ...być empatyczny i dobrze przygotowany do lekcji. Musi umieć zaopiekować się dziećmi i sprawić, aby dobrze się ze sobą czuły.

Nasza kandydatka uczy w klasach 1-3, a w nauczaniu stawia na praktykę.
— W trzeciej klasie dzieci same przedstawiają prezentacje za pomocą tablicy multimedialnej — opowiada. — Mamy też świetnie usytuowaną szkołę, więc zabieram uczniów na lekcje w plenerze. To bardzo fajna zabawa połączona z nauką.

Łączenie przyjemnego z pożytecznym przyświeca także szkolnym wycieczkom. Podczas naszej rozmowy Katarzyna Kalisiak była w drodze do Torunia. — Do Torunia jedziemy z drugą klasą. Będziemy się uczyć wypiekać pierniki i... pochodzimy po zamku z pochodniami — opowiada.
Dla wielu uczniów jest ulubioną nauczycielką, ale sama też miała swój niedościgniony wzór SuperBelfra. — To była nauczycielka, która uczyła nas w klasach 1-3 — wspomina. — Była moją inspiracją i to właśnie dlatego pracuję w tym zawodzie.

A pracuje już 15 lat i przyznaje, że na początku nauczyciel nie ma łatwo. — Trzeba zdobywać doświadczenie i jak najwięcej się uczyć — mówi Katarzyna Kalisiak. — Chciałam się rozwijać, więc chodziłam na różne szkolenia, podpatrywałam koleżanki. W szkole każdy się od siebie uczy.

Dziś młodsze koleżanki uczą się od niej. A co najbardziej lubi w swojej pracy?
— Możliwość oglądania rozwoju dzieci — mówi Katarzyna Kalisiak. — Często nie docenia się roli nauczycieli nauczania początkowego. A to właśnie w tym wieku dzieci trzeba przekonać do nauki. W czwartej klasie koleżanki mają dużo łatwiej, jeśli w klasie trzeciej dziecko odkryje w sobie pasję.

Plebiscyt „SuperBelfer 2017” potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą brać w nim udział czynni zawodowo nauczyciele z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12. Szczegóły na naszych serwisach powiatowych i na gazetaolsztynska.pl.

Paweł Jaszczanin

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PODSTAWOWE

TOP 25 RANKING REGIONALNY. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB