Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

SuperBelfer 2017. Ja to wszystko tylko spinam

2017-06-02 13:20:16 (ost. akt: 2017-06-02 13:23:26)
Dorota Żochowska ze swoimi uczniami biorącymi udział w kółku planszówkowym, które prowadzi od września.

Dorota Żochowska ze swoimi uczniami biorącymi udział w kółku planszówkowym, które prowadzi od września.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Dorota Żachowska zajmuje trzecie miejsce w konkursie na SuperBelfra powiatu braniewskiego. I choć podkreśla, że nie dla tytułów pracuje, to bardzo jej miło, że uczniowie i ich rodzice tak dobrze ją odbierają.

Kiedy 11 lat temu pani Dorota zaczynała przygodę z nauczycielstwem, nie wiedziała czego się spodziewać. — Jak to w każdym zawodzie, na początku człowiek czuje się zagubiony i niezbyt pewny siebie — wspomina. Szkolna rzeczywistość nie przygniotła jednak pani Doroty, z biegiem czasu rozwinęła skrzydła. W tym momencie uczy przyrody i historii. Angażuje się też w pracę szkolnej biblioteki. Do wypalenia zawodowego jej daleko.

— Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Moja pasja nie przygasła, a rozwinęła się. Napotkałam na swojej drodze świetne dzieciaki. To, że uczę w małej, wiejskiej szkole w Szylenach (filia Zespołu Szkół w Lipowinie — przyp. red.), gdzie klasy są mało liczne, ma swoje plusy. Jest szansa na indywidualny, bliski kontakt z każdym z nich — podkreśla.

Nauczycielka nie należy do pedagogów, którzy narzekają, że współczesne dzieci są coraz gorsze i coraz bardziej rozpieszczone. — Uczniowie są bardziej bezpośredni, otwarci i odważni. Dzięki temu coraz lepiej się z nimi pracuje. Nie jest tak, że po lekcjach na nic się nie oglądając, pędzą do domu. Chętnie biorą udział we wszelkich aktywnościach, które niekoniecznie związane z ich programem szkolnym — mówi.

Pani Dorota organizuje konkursy czytelnicze, przyrodnicze, historyczne oraz kółko planszówkowe. — Dzieci chętnie włączają się we wszystkie tego typu zajęcia. Zbierają płyty, nakrętki, baterie. Mają coraz większą świadomość w związku z ich wpływem na otaczające środowisko. Niedawno jako szkoła zdobyliśmy nawet Zieloną Flagę, która jest certyfikatem przyznawanym za działalność ekologiczną — cieszy się nauczycielka.
Motorem wielu tych działań jest pani Dorota, jednak jak sama, podkreśla jest to wspólna praca całej szkoły. — Na sukcesy pracują wszyscy, a ja to wszystko tylko spinam — mówi skromnie. Jej zaangażowanie zostało jednak docenione. Wraz z koleżanką po fachu zostały uhonorowane za zgłoszony projekt „Warto czytać”. Nagrodą był wyjazd do Brukseli. — To wyróżnienie bardzo mnie zaskoczyło. Bardzo się z niego cieszę, ale nie dla sukcesów to robię. Po prostu lubię swoją pracę, lubię dzieci i chcę, aby rozwijały się w każdym możliwym kierunku – opowiada.

To z myślą o takich właśnie nauczycielach prowadzimy plebiscyt „SuperBelfer 2017”. Potrwa do 16 czerwca. Mogą wziąć w nim udział nauczyciele z regionu, zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” i tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w powiecie w kategorii szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele z największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.
Żeby zgłosić kandydata, wystarczy wysłać e-maila na adres: ro@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12.


ap

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB