Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Kiedyś chciała być szewcem, dziś jest kandydatem na SuperBelfra 2017!

2017-05-30 09:15:24 (ost. akt: 2017-06-14 10:42:32)
Katarzyna Osiecka

Katarzyna Osiecka

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Tytuł SuperBelfra to powód do dumy. Sama nominacja do konkursu jest już wielkim wyróżnieniem. Wśród kandydatów jest Katarzyna Osiecka, polonistka z Ełku. Nie tylko prowadzi lekcje z języka ojczystego, ale przygotowuje uczniów do życia.

Katarzyna Osiecka w dzieciństwie chciała zostać... szewcem. W VI klasie szkoły podstawowej stwierdziła, że będzie jednak nauczycielem, tak jak jej mama i ciocie.

Dziś ma za sobą 10 lat pracy w tym zawodzie. I nie zamieniłaby go na żaden inny. — Lubię, to co robię i jeszcze mi za to płacą — żartuje.

Katarzyna Osiecka łatwej pracy nie ma. Uczy tzw. trudną młodzież w Gimnazjum dla Dorosłych w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku.

W czasie lekcji jest nauczycielem, przekazuje wiedzę i próbuje zainspirować. Po dzwonku na przerwę staje się „panią Kasią”, która wysłucha i otrze łzę.
— Moi uczniowie są po przejściach. Pochodzą z rozbitych rodzin, mieli problemy w innych placówkach. Wielu z nich ma opinie z poradni psychologicznych — opowiada. — To że decydują się przede mną otworzyć, oznacza, że mi zaufali. A to nie jest łatwe.

Katarzyna Osiecka walczy o tytuł SuperBelfra 2017. Przyznaje, że pierwszy raz została nominowana do tego typu plebiscytu. O tym, że nauczycielka zasługuje na tytuł najlepszego nauczyciela w regionie, przekonani są jej koledzy po fachu. Katarzyna Osiecka „jest prawdziwą pasjonatką, która wkłada dużo serca w swoją pracę. To pasja i zaangażowanie, wyróżnia ją spośród innych nauczycieli. Charakterystyczną cechą Pani Kasi jest niesłabnące poczucie humoru.” Czytamy w e-mailu przysłanym do redakcji.

Nasza kandydatka nie ogranicza się do przeprowadzenia lekcji. Prowadzi kółko teatralne oraz Koło Wolontariackie „Jestem, więc pomagam”. Ma mnóstwo pomysłów, organizuje imprezy szkolne, akcje społeczne. Zawsze pełna energii i z uśmiechem na ustach.

Wszyscy pamiętają, jak w ubiegłym roku uchroniła od eksmisji swoją osiemnastoletnią uczennicę. Poruszyła niebo i ziemię i dzięki temu dziewczyna nie tylko nie wylądowała na bruku, ale też ma szansę ukończyć szkołę. Czasami panią Katarzynę dopada kryzys. — Ale po to są wakacje, żeby naładować akumulatory — uśmiecha się.

Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. Mogą brać w nim udział czynni zawodowo nauczyciele z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”.

Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12. Zgłoszenie do udziału w konkursie następuje poprzez nadesłanie maila (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści/ mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres w Olsztynie ro@gazetaolsztynska.pl, w regionie na maile poszczególnych redakcji. Szczegóły w regulaminie: >>> Regulamin plebiscytu

Aleksandra Tchórzewska

Super Belfer - szkoły podstawowe - TOP 10Super Belfer - szkoły ponadpodstawowe - TOP 10


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także