Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

"Tak czy nie dla władzy”. Trzy pytania do radnej Ireny Telesz-Burczyk

2017-04-12 08:56:20 (ost. akt: 2017-04-12 15:23:23)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych.

W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radną wojewódzką Ireną Telesz-Burczyk.

— Gdyby mogły spełnić się pani trzy życzenia…
— Nie stawiałabym jakiś wielkich budowli, ale postawiłabym na ludzi. Wszystko, co materialne, jest o kant czterech liter, gdy ludzie patrzą na siebie wilkiem. Chciałabym, żebyśmy byli dla siebie dobrzy. Żebyśmy uśmiechali się do siebie. I żebyśmy przestali się dzielić na różnych Polaków. I to są właśnie moje trzy życzenia. Trochę więcej życzliwości. Na ulicach, na przystankach...

— Ma coś pani konkretnego na myśli?
— Niedawno usłyszałam coś przykrego właśnie na przystanku. Starsza pani wymachiwała mi ręką przed nosem i krzyczała, że zdradziłam Polskę w osiemdziesiątym roku. A przecież to był dla mnie bardzo ważny czas! Współtworzyłam olsztyńskie struktury Solidarności. W jaki więc sposób zdradziłam? Ta sytuacja spotkała mnie wśród wielu, wielu ludzi. Ale nie jestem wyjątkiem, wyzwiska zdarzają się w rodzinach, wśród bliskich. Nie tylko na przystankach, ale przede wszystkich za zamkniętymi drzwiami. To jest straszne, co dzieje się z ludźmi. Niech każdy ma takie poglądy, jakie chce mieć. Niech tylko nie ocenia. Niech nie odrzuca. Ja nie dzielę ludzi ze względu na przynależność partyjną. Dlaczego więc mnie się odrzuca? I to jeszcze w publiczny sposób? Dzielę ludzi w inny sposób.

— W jaki?
— Na mądrych i głupich. Na dobrych i złych. Czasami na wesołych i smutnych. Żadne inne podziały mnie nie interesują.
ar

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także