Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Kto wygra VII Turniej Dzikich Drużyn?

2017-04-11 18:00:00 (ost. akt: 2017-05-08 16:08:14)
Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się 10 czerwca w godz. 8.30-19 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Kortowie

Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się 10 czerwca w godz. 8.30-19 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Kortowie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Są już pierwsze zespoły, które głosiły się do VII Turnieju Dzikich Drużyn. Co prawda wolnych miejsc jest jeszcze sporo, ale nie ma co zwlekać ze zgłoszeniem swojego zespołu. Tym bardziej, że do rozgrywek szykują się mocne ekipy.

Listę zespołów zgłoszonych do Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” otwiera Sensia II, czyli zwycięzca w kategorii open z 2015 i 2016 roku. Przekaz, jaki płynie z ust jej zawodników, jest jasny i klarowny: walka o trzecie z rzędu miejsce na najwyższym stopniu podium.

— Chociaż poziom tych rozgrywek każdego roku jest bardzo wysoki i wiadomo, że nie będzie to łatwy i przyjemny spacer — stwierdza Krystian Narwojsz, kapitan zespołu, który w naszym turnieju zadebiutował w 2004 roku, kiedy miał 17 lat.
— Przykładamy jednak dużą wagę do tradycji. Są imprezy, na których nie może nas zabraknąć. Nawet gdybyśmy mieli grać bez zmienników — deklaruje Krystian.

Puchar, który otrzymała Sensia za zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii, również stoi na odpowiednim miejscu. — Mamy do niego duży sentyment, bo chociaż nasz dorobek pucharowy i medalowy jest całkiem pokaźny, to tytuły, które udało mam się obronić, smakują jeszcze lepiej. A z tym pucharem mamy wiele fajnych wspomnień! — dodaje Krystian.

Rok temu Krystian pomagał swoim kolegom tylko zza linii boiska, ponieważ zmagał się z kontuzją. Dzisiaj po urazie nie ma już śladu, ale jego występ w tym roku również stoi pod małym znakiem zapytania.
— Obecnie pracuję w Warszawie i po przeprowadzce grywam, niestety, sporadycznie. Ale jeśli tylko obowiązki mi pozwolą, zagram z wielką przyjemnością — zapewnia olsztynianin.

Wszystko wskazuje też na to, że 10 czerwca na boisko w Kortowie wybiegną młodzi piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy w ubiegłym roku byli najlepsi w swojej kategorii rocznika 2005 i młodsi. — Myślę, że jeden skład na pewno uda się wystawić w turnieju — stwierdza Bartosz Maternik, opiekun drużyny. — Część zawodników, którzy wystąpili rok temu, niedawno wspominali wasz turniej, ale jak im powiem, że w tym roku impreza również się odbędzie, to jestem pewny, że większość piłkarzy go sobie przypomni, jeśli nawet i wszyscy.

Przypomnijmy, że każdy zespół może liczyć maksymalnie 10 zawodników. Również w tym roku zawody odbędą się w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi (16 zespołów), rocznik 2003 i młodsi (16 zespołów), rocznik 1998 i młodsi (10 zespołów) oraz open (10 zespołów). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl. W treści należy wpisać nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.

Na koniec przypominamy jeszcze o kilku ważnych sprawach: Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się 10 czerwca w godz. 8.30-19 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Kortowie. Oprócz zwycięskich zespołów wyłonimy także najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju w każdej kategorii wiekowej.

Turniejowych informacji szukajcie w Gazecie i na naszej stronie internetowej. Za kilka dni na Facebooku zostanie utworzone również wydarzenie, gdzie będziecie mogli zadawać nurtujące was pytania.
Mateusz Przyborowski
m.przyborowski@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB