środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Najnowsze wyniki badań wody w regionie. Kolejne miejscowości bez zdatnej do picia wody

2017-03-07 16:13:08 (ost. akt: 2017-03-07 12:53:06)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wczoraj (06.03) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Braniewie wydał decyzję dotyczącą braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Maciejewo. Jak się okazuje, stwierdzono tam obecność bakterii grupy coli. To nie jedyna miejscowość, w której nie napijemy się wody z kranu. Niektóre miejscowości nie mają zdatnej do picia wody od tygodni.

Obecnie kilka tysięcy osób na Warmii i Mazurach musi radzić sobie bez wody zdatnej do picia. W niektórych miejscowościach regionu taka sytuacja panuje od kilku tygodni. Jednak najnowsze zagrożenie wykryto w wodociągu, który zaopatruje mieszkańców Maciejewa (powiat braniewski), czyli 101 osób. Są jednak miejsca, gdzie wody dobrej jakości nie ma znacznie więcej mieszkańców.

Aż 3787 osób nie napije się wody z kranu w powiecie ostródzkim. W wodociągu Miłakowo stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Ten wodociąg zaopatruje Miłakowo, Polkajny, Klugajny, Pityny, Warkały, Warny, Bolity Stare, Głodówko, Stolno, Raciszewo Kolonia, Rycerzewo, Roje, Ponary, Miejski Dwór i Naryjski Młyn.

Nieco mniej, bo 2835 osób jest w podobnej sytuacji w powiecie ełckim. Tam problem wystąpił w wodociągu Prostki, a ten zaopatruje Prostki i Bogusze.

Pozostałe miejscowości, które są zaopatrywane przez wodociągi z aktualnie niezdatną wodą to Morawa (powiat lidzbarski), Czarny Piec (powiat szczycieński), Dłużec Mały (powiat kętrzyński). Łącznie to "tylko" kilkaset osób bez wody (w porównaniu do poprzednich miejscowości).

Woda niezdatna jest także z uwagi na utrzymujące się w niej ponadnormatywne stężenia parametrów fizykochemicznych. Takie zostały wykryte w wodociągach zaopatrujących miejscowości karpa, Hejdyk, Ciesina (powiat piski), Karnity, Ligi (powiat ostródzki), Ełdyty Małe, Ełdyty Wielkie, Wilczkowo, Zajączki (powiat lidzbarski), Glinki, Kobylinek, Kobylin, Sokółki, Długochorzele, Gorczyce, Guty Rożyńskie, Kurzątki, Marchewki, Wojtele, Krupin, Popowo, Sołtmany (powiat ełcki).


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tak #2196727 | 109.241.*.* 7 mar 2017 16:46

    będzie jeszcze gorzej, woda z kranu a ścieki z kranu i muszli do ziemi - to musi być taki efekt. Podobnie jak z kurzych i świńskich ferm - odchody do ziemi - nie może być inaczej jak śmierdząca azotami woda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz