Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

W piątek w "Reporterze": Jak program "Mam talent" wpłynął na karierę artystów z naszego regionu?

2017-02-23 17:32:54 (ost. akt: 2017-02-24 08:31:00)
Kamil Dziliński żongler

Kamil Dziliński żongler

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Podobno do odważnych świat należy. W programach typu talent show można podbić świat, sprawdzić się albo przeżyć przygodę. Często to furtka do kariery, ale czy zawsze? Jak program "Mam talent" wpłynął na karierę artystów z naszego regionu?

Iluzjonista Łukasz Ogonowski z Olsztyna od zawsze chciał być jak David Copperfield.

— I od niego właśnie zaczęła się moja pasja — opowiada Łukasz. — Byłem zafascynowany jego umiejętnościami, każdy występ w telewizji oglądałem z zaciekawieniem. Wow! Jak on to robi?
Kiedy czarodziej przecinał kobietę na pół, Łukasz myślał, że robi to naprawdę. Miał wtedy osiem lat i wszystko wyglądało tak przekonująco... Wtedy złapałem bakcyla, ale jeszcze nie odważył się, żeby trenować.
— Dopiero gdy miałem piętnaście lat, zobaczyłem taki pokaz na żywo w Olsztynie — wspomina iluzjonista. — Swoje sztuczki pokazywał Tadeusz Szalach, który prowadził też zajęcia w Domu Kultury "Akant" na Jarotach. Zapisałem się, bardzo mi się spodobał ten świat magii i tak po jedenastu latach iluzja stała się moją pasją i pracą zarazem. Dziś prowadzę nawet zajęcia dla dzieci w tym samym miejscu!

Łukasz wystąpił w 2014 roku w „Mam talent”. Program niewiele mu dał. Najwięcej wypracował sam, a udział w programie traktuje jako przygodę.

— W programie wystąpiłem z moją narzeczoną Małgorzatą Kowalik, która do dziś jest moją asystentką — opowiada Łukasz. — Niestety „Mam talent” od zaplecza wygląda zupełnie inaczej niż jak widzimy to w odbiornikach. Nie mogę o tym mówić, więc nie będę rozwijał tematu. Sam program nic mi nie dał. Może dzięki niemu byłem bardziej zmotywowany do pracy. Klientów nowych nie zyskałem, również żadnego nie straciłem.Utalentowanych ludzi w naszym regionie jest wielu, nie każdy jednak decyduje się w telewizyjnym show. Ale są tacy, dla których to szansa. Jak program "Mam talent" wpłynął na ich karierę? O tym w jutrzejszym "Reporterze" opowie żongler Kamil Dziliński z Ostródy i multiinstrumentalistka Ania Broda w Olsztyna.

ar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Patrycja #2189092 | 109.241.*.* 24 lut 2017 12:01

    Super, uwielbiam ludzi z Pasją. Akurat pokaz Pana Łukasz miałam przyjemność oglądać osobiście. WOW!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz