Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

W piątek w "Reporterze": Jak program "Mam talent" wpłynął na karierę artystów z naszego regionu?

2017-02-23 17:32:54 (ost. akt: 2017-02-24 08:31:00)
Kamil Dziliński żongler

Kamil Dziliński żongler

Autor zdjęcia: Ada Romanowska

Podobno do odważnych świat należy. W programach typu talent show można podbić świat, sprawdzić się albo przeżyć przygodę. Często to furtka do kariery, ale czy zawsze? Jak program "Mam talent" wpłynął na karierę artystów z naszego regionu?

Iluzjonista Łukasz Ogonowski z Olsztyna od zawsze chciał być jak David Copperfield.

— I od niego właśnie zaczęła się moja pasja — opowiada Łukasz. — Byłem zafascynowany jego umiejętnościami, każdy występ w telewizji oglądałem z zaciekawieniem. Wow! Jak on to robi?
Kiedy czarodziej przecinał kobietę na pół, Łukasz myślał, że robi to naprawdę. Miał wtedy osiem lat i wszystko wyglądało tak przekonująco... Wtedy złapałem bakcyla, ale jeszcze nie odważył się, żeby trenować.
— Dopiero gdy miałem piętnaście lat, zobaczyłem taki pokaz na żywo w Olsztynie — wspomina iluzjonista. — Swoje sztuczki pokazywał Tadeusz Szalach, który prowadził też zajęcia w Domu Kultury "Akant" na Jarotach. Zapisałem się, bardzo mi się spodobał ten świat magii i tak po jedenastu latach iluzja stała się moją pasją i pracą zarazem. Dziś prowadzę nawet zajęcia dla dzieci w tym samym miejscu!

Łukasz wystąpił w 2014 roku w „Mam talent”. Program niewiele mu dał. Najwięcej wypracował sam, a udział w programie traktuje jako przygodę.

— W programie wystąpiłem z moją narzeczoną Małgorzatą Kowalik, która do dziś jest moją asystentką — opowiada Łukasz. — Niestety „Mam talent” od zaplecza wygląda zupełnie inaczej niż jak widzimy to w odbiornikach. Nie mogę o tym mówić, więc nie będę rozwijał tematu. Sam program nic mi nie dał. Może dzięki niemu byłem bardziej zmotywowany do pracy. Klientów nowych nie zyskałem, również żadnego nie straciłem.


Utalentowanych ludzi w naszym regionie jest wielu, nie każdy jednak decyduje się w telewizyjnym show. Ale są tacy, dla których to szansa. Jak program "Mam talent" wpłynął na ich karierę? O tym w jutrzejszym "Reporterze" opowie żongler Kamil Dziliński z Ostródy i multiinstrumentalistka Ania Broda w Olsztyna.

ar

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Patrycja #2189092 | 109.241.*.* 24 lut 2017 12:01

    Super, uwielbiam ludzi z Pasją. Akurat pokaz Pana Łukasz miałam przyjemność oglądać osobiście. WOW!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz