Quantcast

Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Więcej na kulturę w Kontrakcie Terytorialnym. Trwają negocjacje

2017-02-13 21:29:28 (ost. akt: 2017-02-13 16:41:45)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Ekspozycja reliktów średniowiecznej fortyfikacji Olsztyna oraz dostosowanie budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku do całorocznego funkcjonowania. O finansowanie m. in. tych projektów zabiega samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Trwają negocjacje nad kształtem Kontraktu Terytorialnego dla województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak podkreślał dzisiaj (13.02) Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, obecnie najważniejsza jest zgoda dotycząca inwestycji z zakresy kultury.

– Konkursy dla tych projektów w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko ruszają już w kwietniu, a przedsięwzięcia zapisane w Kontrakcie Terytorialnym będą miały 20 proc. preferencji przy ocenie wniosków. To oznacza, że będą uprzywilejowane do otrzymania dofinansowania - wyjaśnił

Wśród projektów kulturalnych, które od początku widniały na liście przedsięwzięć kluczowych dla regionu i ubiegających się o finansowe wsparcie z budżetu państwa, są m. in. rewitalizacje zamków w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim oraz fromborskiej katedry. Jak podkreślano podczas spotkania, wszystkie te przedsięwzięcia zostały zapisane w kontrakcie dla Warmii i Mazur już wcześniej.

Propozycję zmian zapisów dokumentu dało Ministerstwo Rozwoju. Dzisiaj zarząd województwa i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego przygotowali stanowisko oceniające propozycje rządu. Trwające negocjacje są m. in. okazją do uporządkowania spraw związanych z projektami, z których się wycofano.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no #2181871 | 37.248.*.* 14 lut 2017 02:26

    smakuje , wyjadacie mi z koryta

    ! - + odpowiedz na ten komentarz